El İşleri Bebek Örgüleri KADIN YELEKLERİ ŞİŞ İŞİ BATTANİYELER İÇİN BUKET ÖRGÜ DESENİ

KADIN YELEKLERİ ŞİŞ İŞİ BATTANİYELER İÇİN BUKET ÖRGÜ DESENİ

24845
Buket-orgu-kadin-yelegi-battaniye
Buket-orgu-kadin-yelegi-battaniye

Şiş örgüsü ile yapılan Buket örgü modeli kadın yelek modellerinden şiş örgü bebek battaniye modelleri arkadan kullanılan ve yakışan bir örgü modeli çalışması.

Sevgili gönül hanımefendi modele çok uyumlu Altına çok yakışan lastik modeli olarak bilinen lastik üzerine örnek anlatımı yapmış.

pembe-angora-tek-kat-buket-modelli
pembe-angora-tek-kat-buket-modelli

Tek renkli örgü modeli deseni oldukça Zarif ve şık Desenler arasında ters örgüler ile Modell ilerliyor. Baklava dilimi gibi üçgen ajurlu modeller ile çeyizlik yelek modelleri, bebek battaniye, kadın yeleği için örgü projesi tavsiye edilmiş.

sis-orgu-buket-deseni
sis-orgu-buket-deseni

Örneğe baktığınızda zor karışık gibi görünebilir, Ama gerçekten kolay bir model. Zaten ilk deseni yerleştirdikten sonra eliniz alıştıkça çok rahat bir şekilde gözü kapalı çalışabilirsiniz.

Bu örnek her renk ip, her marka ip ile çok güzel görünüyor. Anlatım da bebe yünü ile öncesinde gösterilen modeller tek kat Angora ipi ile çalışılmış.

Şiş Örgü Buket Örneği

3 numara örgü şişi ve tek kat ince Angora ip ile motifler yapılmış. Bayan yeleklerinde yine aynısı öneriliyor.

orgu-buket-modeli-sis
orgu-buket-modeli-sis

Gönül hanım bebek battaniyesi örmek isteyenlere ise 5 diş haraşo örgü ile modeli Örmeye başlayıp, yanlarına da 5 er ilmek haroşa ile modeli yapmalarını tavsiye etmiş.

Örneğin motifleri 12 ilmek katsayıları ile kuruluyor. Desenler için 12 şer ilmek ile model yapılıp, 18 sıradan oluşuyor.

Örneğini anlatımında 2 motif çıkararak yapan Gönül Hanım 2 kenar ve 1 ek ilmek ile birlikte modeli başlamış.

Video: Gönülden Örgüler

Örgü Buket Modeli Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz