Örgü Modelleri İNCİLİ FULAR OYASI TARİFİ

İNCİLİ FULAR OYASI TARİFİ

1738
incili-yelpaze-fular-oyasi-tarifi
incili-yelpaze-fular-oyasi-tarifi

Tığla Yelpaze Şeklinde İncili Fular Oyası Videolu Tarifi ile Boyuna ya da Saçınıza Takabileceğiniz Oldukça hoş İnci Boncuklu Tığ işi Fular kenarı Oy Yapımı.

Yelpazelerin zincir sayısı İnci boncuğun olduğu yere kadar 5 tane tamamı 25 zincir ile yapılıyor.Boylarını daha uzun ya da kısa tutabilirsiniz.

incili-fular-tig-oyasi
incili-fular-tig-oyasi

Kahverengi,Sarı ve Yeşil renk Oya ipleri,motiflerde kullanmak için Serum halkası,21 numara Tığ ve Fular gerekiyor. Orjinal Fular Modelin de Tığ battı kullanılmamış siz de ister Tığ battı üstüne isterseniz olduğu gibi Tığ battı olmadan da yapabilirsiniz.

Özellikle Tatil beldelerin de Çarşıda satılan Beyaz renkli Bol Boncuklu Bayan Tunikleri için böyle saçaklı Oyaların çok kullanıldığını hatırlatmak isterim.

Yazlık Bluz,Tunik ve Boyun Fularları için böyle Otantik Fularlar Yaz boyu şıklığınıza şıklık katacaktır. Yeşil ipi elinize alın Fuların bir ucundan ipi sabitleyin

Serum halkasını alın 2 zincir çekin 2 -2 ilmekleri alıp 2 li trabzanlar ile serum halkasının çevresini 5 tane 1 li 2 li 3 li ve 4 lü trabzan yaptıktan sonra 5 zincir son trabzan arasından girilir 7 zincir çekilerek aşağıya inilir.

Fular İğne Oyası için de çok beğenilen iri motifli ve renkli diğer modelin yapımını da buradan inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz