Örgü Modelleri İKİ ŞİŞ İLE ÇORAP NASIL ÖRÜLÜR YAZILI ANLATIMLI

İKİ ŞİŞ İLE ÇORAP NASIL ÖRÜLÜR YAZILI ANLATIMLI

1845
iki-sisle-orulen-aciklamali-resimli-orgu-corap

Çok şişli örgü örmek istemeyen bayanlar için iki şile örülen daha sonra dikişle birleştirilen Çorap nasıl örülür Resimli ve yazılı olarak anlatımı açıklamalı.

Kış aylarında en çok üşüyen ayaklarımızı sıcak tutmadığımız taktirde çok kolay hastalanıyoruz. Özellikle o kış soğuklarında sokakta ya da dışarıda ekmek parası için çalışan Bayan ve Beyler için yün Örgü çorap çok önemli.

Evin içinde terlik giymenize gerek kalmaz kalın örme çoraplar sizi her daim korur. Şiş kullanarak örgü örmede yeni ya da acemi olan ama çorap örmeyi çok isteyen bayanlar için ideal.

iki-sisle-orulen-aciklamali-resimli-orgu-corap

iki-sisle-orulen-aciklamali-resimli-orgu-corap 

İki Şişle Çorap Nasıl Örülür?

56 ilmek şişe atılır istenilen ölçüde önce tekli lastik iki parmak kadar sonra çiftli lastik örülür yaklaşık bir karış kadar ki bu corabımızın bilekten yukarısı olacak isterseniz dize kadar yapabilirsiniz.iki kenardan 16 şar ilmek kesilip 24 ilmek ilmek bırakılır.burasıda lastik olarak devam edilir.bu kısımda ayağın üstü kadar olacak.sonra 24 olan ilmeğimizin iki kenarından birer kesmeye başlanır bu sırada düz örgüye geçilir.10 ilmek kalana kadar 10 ilmek kalınca tekrar 24 ilmeğe birer arttırarak ulaşılır bu yaptığımızda çorabımızın burun kısmı olacak 24 ilmeğe ulaşınca ayağın alt kısmı yani tabanı öreceğiz düz örgü tabanımız kadar örülecek.

iki-sisle-orulen-aciklamali-resimli-orgu-corap-2
ve topuk kısmı için tekrar 24 ilmek birer birer kesilerek her iki taraftan 10 ilmeğe düşürülür 10 ilmek kalınca tekrar 24 ilmek oluncaya kadar her iki taraftan arttırılır.bu da topuk kısmı olacaktır.
dikerken önce topuk kısmı dikilir.üçgenin heiki kenarı birleştirirlir.
sonra diğer kısımlar uygun şekilde birleştirilir

sis-orgu-kolay-coraplar

iki-sisle-orulen-aciklamali-resimli-orgu-corap
iki-sisle-orulen-aciklamali-resimli-orgu-corap

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz