GIDA BOYASIYLA GÜL RENKLENDİRME TEKNİĞİ


Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Amigurumi El İşleri
Atatürk
Benim Kalemimden
Bilgisayar
El İşi Oyuncak Yapımı
Eva Kağıt
Evde Neler yapılır ve Satılır
Facebook
Günlük
Hayvanlar Alemi
İnternet
Ödev Kapakları
Panç Nakışı Tarifleri
Recipe
Satmak istedikleriniz.
Teknoloji
Webmaster
Yaşam
Zararsız Çocuk Oyunları

Benim oldukça ilgimi çeken bir deneyi sizlerde görün istedim. Gül dışında başka çiçeklerde etkili olurmu bilmiyorum fakat gülün üzerindeki etkisi harika olmuş. 4 adet gıda boyasını dört ayrı bardağa koyduktan sonra gülün sapını tam ortadan dikkatli bir şekilde 4 bölüyor ve her bir dalı ayrı bir bardağa koyuyor ve sonucu görmek için beklemeye başlıyoruz. Bu arada bu çiçeğe yapılan işlemi civciler daha yumurtadayken gıda boyasını yumurtanın içine enjekte ederek civcivleri olduklarından değişik renklere sokuyorlar. Sırf insanlara sevimli görünsünler ve insanlar onları çocuklarına oyuncak yapmak için satın alıyorlar. Zaten doğal ortamından uzaklaşan zavallı civci çocuğun elinde oyuncak olmaktan bir kaç gün sonra ölüyor. Civciyi çocuğuna oynasın diye satın alan Anne yada Baba çocuğunu mutlu etmenin huzuruyla ölen civci için değil çocuğu civci öldü diye ağlıyor diye üzülüyor. Bende burdan böyle anne babalara bir kaç kelime etmeden duramıyacağım.Allahın yaratıp bizlere emanet ettiği zavallı savunmasız hayvanların canlarını ve ne hissettiklerini hiç düşünmeden çocuğunuza oyuncak yapmak Anne Babalık değil insafsızlıktır.Aynı şekilde sırf para kazanmak için hayvanları bu şekilde sağlıklarıyla oynayarak satanlarıda Rabbime havale ediyorum. Zaten Yaradan onları en güzel şekilde yaratmış.

gul-renklendirme

gul-renklendirme

5 thoughts on “GIDA BOYASIYLA GÜL RENKLENDİRME TEKNİĞİ

  1. Dilek hanım bu blog gerçekten çok emek veriyorsun.Takdir ediyorum seni.Haftada bir inceleme fırsatı buluyorum blogunu. Yararlı ve ilginç bilgiler veriyorsun hemde pratik. teşekkürler emeğiniz için.

    • Merhabalar
      İnsan emeklerinin görülmesi ve övülmesi karşısında insan çok mutlu oluyor. Ne güzel şeyler yazmışsınız. Bu arada benim abimle meslektaşsınız . Abimde izmirde Tabelacıda çalışıyor ve yaklaşık 30 yıldır bu meslekte. Güzel sözleriniz ve övgüleriniz için çok teşekkür ederim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir