Hobi EVDE KARTON PLASTİK ŞİŞE VE ATAÇLA ABAJUR YAPILIŞI

EVDE KARTON PLASTİK ŞİŞE VE ATAÇLA ABAJUR YAPILIŞI

254
Evde Karton Ataç Ve Plastik Şişeyle Yapılmış Avizeler,Abajurlar

Okullarda proje ve performans ödevi olarak veriln evde çeşitli meteryaller ve artık malzemeler kullanarak Avize Yada Abajur yapımı ödevi veriliyor.Bu ödev öğrencilerin yaratıcılıklarının ve el beerilerinin gelişmesi için çok iyi. bende hem evde hem okulda olsun bu tarz etkinlikleri, faliyetleri sevenler ve yapmak istiyenler için, bugün silere karton ve plastik şişe kullanarak evde aize ve abajur nasıl yapılır onu sunmak istedim.buyrun resimli, anlatımınıda detaylı olarak yazdım.

Evde Karton Ataç Ve Plastik Şişeyle Yapılmış Avizeler,Abajurlar

Öncelikle kullanacağımız kartonu istediğimiz renkte akrilik boya kullnarak boyuyoruz. boya terciği sizin.daha sonra avizenin kollarını oluşturacak şekli çizip kesiyoruz. tekrar kartonun üstüne koyup kalemle çevresinden çiziyoruz ve bu şekilde 6 adet Avize kolu elde ediyoruz.hepsini düzgünce kesiyoruz.

Resimdeki Küçük Şekillerdende 6 şar adet kesiyoruz. avizeyi incelersenizonlar avizenin büyük kollarının altında ve üstündeki küçük parçalar.bir tane kağıt peçete rulosunu alıp falçata yardımıile kolların ucunu yerleştireceğimiz küçük kesikler yapıyoruz.kestiğimiz  küçük ve büyük avize parçalarını resmi inceleyerek uygun yerlere yerleştirmeden önce uçlarına tutkal sürmeyi unutmayın.daha sonra plastik şişeye uçlarına takacağımız kristal görünümlü parçaların şekillerini çizip kesiyoruz.

Ataçları birleştirip daha önce delik açtığımız avize kollarının ucuna ataçtan zincirler yapıyoruz.

Evde Karton Ataç Ve Plastik Şişeyle Yapılmış Avizeler,Abajurlar

Resimdeki gibi kestiğimiz plastik kristalleri ataçların uçlarına takıp avizemizi tamamlıyoruz.

buda farklı olarak renkli ataçlrdan plastik kullanmadan yapılmış şekli.

1 Yorum

  1. öğretmen bizden evde avize yapın dediğinde bardaktan yapmıştım. keşki bu siteyi ozaman görseydim bundan 10 kesin alırdım. bundan sonra bütün performans ve proje ödevlerimi burdan yapçam.taktir bile alırım oleeeey:):)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz