Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÇOK DEĞİŞİK BİRİTLİ VE DOLGULU TIĞ ÖRNEK

ÇOK DEĞİŞİK BİRİTLİ VE DOLGULU TIĞ ÖRNEK

643
Nazarca-degisik-boyutlu-dolgulu-ornek-tig-model
Nazarca-degisik-boyutlu-dolgulu-ornek-tig-model

Her yerde göremeyeceğiniz modelin tarifini sadece Nazarca örgü modelleri YouTube kanalında paylaştığımız çok değişik Biritli dolgulu tığ işi örgü.

Biritli Modelde hem mor renk kullanılarak motif çıkarılmış, anlatımda da güzel bir gri tonu ile model hazırlanmış.Bu modelde bu tarz ipler örnek anlatımında kolaylık olsun diye kullanılıyor.

biritli-dolgulu-tig-orgusu
biritli-dolgulu-tig-orgusu

Bu örgüde daha çok Angora tarzı tiftik örgü ipleri kullanınca Dolgu ve birden çok daha güzel görünüyor. Sizlere önerimiz bu tarz iplikler kullanmanız dan yana.

Kalın bir örgü daha çok Sonbahar ve kış aylarında dökümlü atkı, kadın boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz.

mor-biritli-dolgulu-tig-isi-ornek
mor-biritli-dolgulu-tig-isi-ornek

Angora tarzı iki kat Alize Gold gibi örgü simli iplerle çok güzel çeyizlik bayan yelek modeli olarak bu modeli uygulayabilirsiniz.

Şiş örgüsü için size modeli Her gönüle örgü modeli tarifini öneriyoruz.Güzel çok farklı Belki de ilk defa göreceğiniz tığ işi modeli biraz Tunus biraz tığ işi ile yapılıyor.

Örneğin anlatımda gri Koton örgü ipi ile model çalışıyormuş .Siz kendi yapacağınız modele uygun ipler ile çalışabilirsiniz.

orgu-dolgulu-biritli-tig-ornegi
orgu-dolgulu-biritli-tig-ornegi

Farklı tığ işi örgü modelin de sayı kuralları var. 10’un katları + 2 zincir daha çekerek modeli daha sonra kurabilirsiniz.

Farklı Boyutlu Dolgulu Model Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz