Menü Kapat
onu-pullu-gelin-babet-tarifi

BU YILIN FAVORİSİ ÖNÜ PULLU BABET MODASIBu aralar çok moda olan Önü Üstü Pullu Babet yapımı ile Ebruli, Kırmızı Mavi,Siyah ve Gri türlü türlü Babetler yapılıyor.Bizde tarifini sizlere sunduk.

Bu üzeri Oya pulları ile süslenmiş olan Babet Patik genelde Nako pırlanta tarzı ipler ile yapılıyor. Hem keçe Tabana, hem de örgü tabanın üzerine yapabilirsiniz.

tig-isi-gri-pullu-babet-patik-yapilisi
tig-isi-gri-pullu-babet-patik-yapilisi

Aynı zaman da Pul bulamayan ya da Pul Yerine İnciler kullanmak isteyenler İncili Makosen Babet Tarifine buradan ulaşabilirler.

Örgü Pullu Babet Tığ işi Patik modelini bilenler kendisi yapıyorlar. Bilmeyenler de sipariş veriyorlar, dediğim gibi bu aralar çok moda.

pullu-babet-goruntuleri-tarifi
pullu-babet-goruntuleri-tarifi

İnternet’e baktığınızda Pullu Gelin Babetleri, Çeyizlik Pullu Babet tarifleri, Hediyelik, Misafirlik Pullu Babet örnekleri gibi çeşitli isimlerle daha birçok model görebilirsiniz.

deri-tabana-orgu-pullu-babet-patik
deri-tabana-orgu-pullu-babet-patik

Sipariş Pullu Babet Modelleri genellikle Deri Eva tabanlı modellerinden tercih ediliyor.

3 katmanlı Tabanlar da çok seviliyor. Bu model için iki tane İp yeterli olacaktır. 5 TL’lik pul aldığınız zaman bir çift Bayan Babet yapımına yetecektir.

hazir-tabana-pullu-ceyizlik-babet
hazir-tabana-pullu-ceyizlik-babet

Eğer ışık çok güzel ve zarif olmasını istiyorsanız sizlere geri taban üzerine yapmanızı öneririm gerçekten çok modern ve şık görünüyor.

ceyizlik-ayakkabi-pullu-orgu-babet
ceyizlik-ayakkabi-pullu-orgu-babet

Ayrıca Ebruli Pullu Makosenler harika durduğu gibi, simsiyah pullu ve simsiyah örgü ipi ile yapılanlar da Çok şahane oluyor.

aciklamali-pullu-patik-babetler
aciklamali-pullu-patik-babetler

Genelde yeni gelinler bu Süslü Pullu Babetlerin Ev terliklerini yapıyorlar. Dışarıda da giyilebilir olanları Örgü Pullu Bayan çanta ile kombin ettiklerinde çok şık oluyor.

pullu-babetler
pullu-babetler

13 Pul sırası ile yapılan Model 39-40 ayak için örülmüş. 35-36 giyenler bu Pulları bir sıra eksik yaptıktan sonra aynı şekilde 11 sıra pul yaparak tamamlayabilirler.

37-38 Pullu Babet Örnekleri için de 12 sıra pul yapabilir ayağınızı ölçüsüne göre ayarlayabilirsiniz.

halay-mendili-pullu-babetler
halay-mendili-pullu-babetler

Oya pulları dediğinizde bunların aynısını bulamazsanız tuhafiyelerde Halay Mendili Pulları dediğinizde Büyük delikli Pullar bulabilirsiniz.

Payetli Babet Modelini Bizler ile paylaşan Ören Hanım kanalına Çok teşekkür ederiz. Ellerine, emeğine sağlık.

Örgü Tığ İşi Pullu Babet Yapılışı

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir