El İşleri ANLATIMLI ÖRME BAYAN BULUZ

ANLATIMLI ÖRME BAYAN BULUZ

247
Anlatımlı Örme Bayan Buluz

Bayan buluzları bu sene rengarenk, Altına güzel bir şort,pantolon,yada etekle kombine edildiğinde çok rahat bir giysi.Bugün sizlere güzel ve kolay örülen bir bayan örme buluz paylaşıcam.  Anlatımlı örgü buluz Buyrun.

Anlatımlı Örme Bayan Buluz

ÖN :

80 ilmek başlanır, 21 cm. 3+1 lastik örülür.Her iki yandan da 50?şer ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. (180 ilmek olacak)6 sıra düz örgü örüldükten sonra yanlardan her sırada 1?er ilmek kesilir.35 cm. örüldükten sonra (ilmekler 94 adet olunca) 5 sıra 3+1 lastik örülerek tek seferde kesilir, bitirilir.

ARKA :

81 ilmek başlanır, 21 cm. 3+1 lastik örülür.Her iki yandan da 50?şer ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. (180 ilmek olacak)6 sıra düz örgü örüldükten sonra yanlardan her sırada 1?er ilmek kesilirken ortadan da yaka için 1 ilmek kesilerek V kesime başlanır.Yaka için 9 kere 3 sırada bir 1?er ilmek, 4 kere 5 sırada bir 1?er ilmek, 2 kere 7 sırada bir 1?er ilmek kesilir. 14 sıra düz örülür.Toplam 35 cm.e tamamlandıktan sonra (ilmekler 31 adet olacak) 5 sıra 3+1 lastik örülerek tek seferde kesilir, bitirilir.

Tamamlamak için:

Bitirilen ön ve arka parçalar dikilirken kol altına gelen kısım açık bırakılır.
Yaka ve kol altında dikilmeyen kısımlara tığ ile oya yapılır.
Yapılan her oyanın ortasına kristal taşlardan 2-3 adet dikilir.
Arzuya göre 30 ilmek düz örgü başlanarak10 cm. örülür. Dikdörtgen olacak şekilde dikilir ve fiyonk şekli verilerek ortasına kristal taşlar işlenir. Arka V yakanın başlangıç kısmında kullanılır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz