Örgü Modelleri ANLATIMLI BAYAN FİLE TUNİK MODELİ

ANLATIMLI BAYAN FİLE TUNİK MODELİ

465
örgü-anlatımlı-bayan-file-tunik-modeli

Özellikle bayan tayt ve pantolonların üzerine giyilen bayan tunikleri, bayanların şıklıklarna şıklık katıyor.Resimdeki gibi file bir bayan tunik örmek istiyorsanız Buyrun anlatımlı tarifi alta.İçine tayt yada pantolonunuzla uyumlu bir aslıkı buluz ile çok güzel kombie edebilirsiniz.

örgü-anlatımlı-bayan-file-tunik-modeli

ÖN VE ARKA :

122 ilmek 2 düz 2 ters lastik olarak başlanacak. 8 cm örüldükten sonra lastik üstündeki modele geçerken her 3 ilmekte 1 ilmek kesilerek 93 ilmeğe inilecek. Bu arada diagramdaki model uygulanmaya başlanacak. Yanlardan 1 ilmek içerden her 4 sırada bir on üç kere 1?er ilmek kesilecek.Daha sonra her 12 sırada bir üç kere 1?er ilmek artış yapılacak. Tüm beden boyu 60 cm?e geldiğinde, kol oyuntusu için bir kere 3, iki kere 2, iki kere 1 ilmek kesilecek. Beden boyu lastik üstü 63 cm?deyken ön yaka oyuntusu için ortadan 9 ilmek, yanlardan bir kere 3, iki kere 2, iki kere 1 ilmek kesilip omuzlarda kalan 12 ilmek de bir kere 7, bir kere 5 ilmek olarak kesilip, ön parça bitirilecek.

Arka parçada da ön parçada yapı lan sıralı işlemler tekrarlanacak. Tüm beden boyu 79 cm?deyken arka yaka ortasından 11 ilmek yanlardan, bir kere 9 ilmek kesilip omuzlarda bir kere 7 ve bir kere 5 ilmek olarak kesilerek arka parçada bitirilecek.

KOL:

78 ilmek 2 düz 2 ters lastik olarak başlanacak. 8 cm örüldükten sonra lastik üstünde her iki ilmekte bir 1 ilmek kesilerek 51 ilmeğe düşülecek. Aynı anda diagramdaki modele başlanacak. Yanlardan 1 ilmek içerden her 10 sırada bir dört kere 1?er ilmek kesilecek. Lastik üstü kol boyu 38 cm?de kol üst kesimi için iki kere 2, her 4 sırada bir beş kere 1 ilmek, iki kere 1, bir kere 2 ilmek kesilip kalan 15 ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek.
Sonra tüm parçalar birleştirilecek.İsterseniz yaka kısmına tığ ile oya yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz