Skip to main content


1.SINIF RESİMLİ HARF ÖĞRENME ÇALIŞMALARI

Bir Hocamız Birgün Toplantıda Şöyle Dedi ” Çocuklar Duyduklarını Unutabilirler,Ama Gördüklerini asla” Bende Bundan Yola Çıkarak 1. Sınıf Öğrenciler İçin Resimli Rakam,Adet Öğrenme Çalışmalarını Burda Minikler İçin Topladım.

1. sınıf ve Okul öncesi Anaokulda Öğretmenlerimize ve Ailelere kaynak olabilecek, Çocuklara Alfabeyi harfleri öğrenmekte etkili olabilecek Resimli Harf Çalışmaları.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Resimli Harf Öğreniyorum Sayfaları  çalışmalarındaki Resimler hem harfin nelerin içinde olduğunu gösteriyor, hem baş harfleri uyan resimleri.

Tek başına bir çok öğrenci ile ilgilenen Öğretmenlerimiz için bu güzel Alfabe Öğrenme Resimleri Sayfaları yardımcı olacaktır.

Fakat burada her şeyi öğretmenlerden beklemiyor Öğretmenlerimizin o gün içinde öğrettiklerini bizde resimli Harf çalışmaları ve yazdırma yoluyla evde çocuklarımıza öğretmeliyiz.

1. sınıf Öğrencilerin 1. dönemi çok zor geçer. Bu Öğretmenler,Öğrenciler hatta Öğrenci ile ilgilenen veliler için dahi geçerli.

Çocuklar Türkçe Resimli Harf Öğrenme çalışmaları sayesinde Harfleri daha rahat öğrenebildikleri gibi akıllarında tutmakta daha kolayca öğreniyolar.

Sitemde Öğrenciler için paylaştığım bir kaç sayfanın kısaca ulaşabileceğiniz linklerini de buradan vermek istiyorum. İnsan Şeklindeki El Yazısı Harfler çok Eğlenceli olabilir.

İlköğretim öğrencileri 1. sınıf minikleri için Boyama dersi hem eğitici hem keyifli geçmesi için Resimli Büyük Harf Boyama Sayfaları çok işe yarayacaktır.

Tabi küçük şekilde yazılan Alfabe Harflerimizi de unutmuyor ve Küçük Alfabe Boyama Resmli Sayfaları da sizlere sunuyoruz.

Kırkayak Alfabe Sayfaları birleştirildiğinde sevimli bir Kırayak’a dönüşüyor. Sınıfınızın Alfabe köşesi için kullanabilirsiniz.

Sizler için bir kaç sayfa 1. Sınıflar Rakam Öğrenme Resimleri,sayfaları da ekledim.  Küçük olan resimlerin üzerlerine tıkladığınızda daha büyük olarak görebilirsiniz.

Resimli Alfabe Öğrenme Sayfaları Bedava İndir

Resimli Rakam Ve Adet Öğrenme Çalışmaları

Nazarca.Com
Nazarca.Com

Nazarca.Com

Nazarca.Com
Nazarca.Com


Benzer Yazılar:

23 NİSAN HAKKINDAKİ EN GÜZEL BOYAMA SAYFALARI
23 Nisan Çocuklar İçin Kara kalem Boyama Sayfaları 23 Nisan hakkındaki Resimler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına çok az bir zaman kaldı. 23 Nisan'ın önemini anlatan Boyama Resimleri. Anaokulu, İlköğretim ve Okul öncesi 23 Nisan boyama sayfaları Öğretmenlerimiz için kaynak 23 Nisan Çocuk Bayramı resimleri. Diğer bütün boyama resimleri için Öğrencilere ...
KEÇE VE POLARDAN EL KUKLASI TAVŞAN YAPMA
El kuklasını artık anneler bebeklerini ve çocuklarını eğlendirmek için yapmak yerine daha çok okulda Öğretmenlerimiz ödev olarak verdiklerinde yapıyorlar. Yanlış anlaşılmasın bunu eleştirmek adına söylemedim. Hani bir söz vardır kişi kendinden bilir işi diye. Bende kendimden bildiğim için söylüyorum.  Özellikle küçük çocuğu olan yada İlkokul öğrencisi çocukları olanlar evde sürekli ...
ÇORAPTAN BEBEK YAPILIŞI
Çoroptan Bebek,maymun,ayı,tavşan yapılışlarını  daha öncede Burdan El işioyuncak yapımı Sayfamdan paylaşmıştım. artık çocuklarımıza oyuncaklarını onlarla birlikte biz yapıyoruz. hazır ürünler güzelde olsa evde uğraşarak emek vererek Annenin yada sevdiğin bir akrabanın yaptığı oyuncağın yerini tutmaz. heleki yavrunuzda bu faliyete katılırsa değmeyin keyfine. mutlaka oyuncağını onunla yaparken onunda fikirlerini alın.Emin olun ...
DENİZ TOPU VE İPTEN AVİZE
Deniz topu ve ipten Avize yapıyoruz şimdide. Resimlerde gördüğünüz gibi oldukça şık görünüyor.Şimdi neler gerekiyor bu proje için şöyle bir göz atalım. Bir Deniz topu (Balonda kullanabilirsiniz.) Naylon ipler,Elektrik Aparatları,şeffaf tutkal ve Streç film. Evet önce Deniz topunu iyice şişirin ve etrafını iyice Streç filmle sarınız . ip-ve-deniz-topunla-avize-yapimi-6 (Bu ...
BÜSKİVİ KUTUSUNDAN KARTONDAN KOLAY GÜZEL EV YAPMA
Bildiğimiz bebe büskivilerinin kutularından çok güzel karton kutudan ev yapılışı.Çok kolay ve basit yapılan bu küçük karton ev oldukça şirin olmuş.Okulda öğretmenlerimizin çocuklarımıza ödev olarak verdikleri evde ev maketi yapılışı için en kolay ve en uygun meteryal karton. Bazıları ahşap kullanarakta Ahşab ev maketi yapabiliyorlar fakat bunun için yetenek ve ...
YUMURTA KOLİSİNDEN GÜL YAPILIŞI
Viyolden Yani Yumurta Kolisinden Harika Karton Güller Yapılıyor.Evinizde Dekoratif Amaçlı Kullanabilir,Okul Proje Ödevlerindede İşinize Yarayabilir.Diğer Yumurta Kolisinden Yapılanları Görmek İçin Burdan Bakabilirsiniz.Yumurta Kolisinden Gül Yapımı yumurta-kutusundan-gul işe yumurta kartonundan kullanacağımız kısımları çıkarmakla başlanıyor                                   ...
RESİMLİ ANLATIMLI 3D KART YAPIMI
Fon kağıtlarından yapılan 3 boyutlu kapaklı 3d kart gif. Bu aralar sizlerle farkındaysanız sık sık 3 d kart yapılışları resimli açıklamalı anlatımlarını paylaşıyorum. Küçük ziyaretçilerimden devamlı gelen yoğun istekleri kıramadığım için ve tabi siz ziyaretçilerim için en güzel ve resimli anlatımlı 3 boyutlu kard nasıl yapılır paylaşmak istiyorum. [caption id="attachment_23481" align="alignnone" ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir