sarmali-motifli-anali-kizli-oyasi


SARMALI ANALI KIZLI MOTİFLİ YAZMA KENARI OYASI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Analı Kızlı Sarma Motifli Tığ Oyası Tarifin de Modeli için Havlularda Kullanılan Serum halkaları ile Yazmalar da kullanılan Minik Serum halkalar kullanılıyor.

Serum halkalarının Plastik olması önemli değil.Zaten Yazma ve Yemeniler elde ılık suyla yıkanıyor.Ama Havlular çok sıcak suda yıkandığında zarar görebilir.O zaman Metal analı kızlı halkalar kullanabilirsiniz.

Çalışmaya Minik serum halkalarının içine 18 tane sık iğne yapılarak başlanıyor.İp koparmadan Büyük halkaya geçilerek iki halka arasında bağ yapılıyor.

anali-kizli-sarmali-motifli-yazma-oyasi
anali-kizli-sarmali-motifli-yazma-oyasi

Motifler bittiğinde ara model yapılırken Yazmaya ekleniyor.Motifler Pembe ve Mavi  renkler ile yapılmış.Sizler ne renk isterseniz kendi Tülbentinizin renklerin de yapabilirsiniz.

Motifler sık iğne çalışması ara çimen trabzan modeli ile Kolay Tığ Oyası modeli uygulanıyor.3 Renk ip-22 numara Tığ-Mink ve Büyük Serum halkaları-Makas ile Aynı modele başlayıp yapabilirsiniz.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir