KEZZAP HAKKINDA HALK TARAFINDAN BİLİNMEYENLER


Nasıl Yapılır, Sağlık

Kezzap Nedir? Kezzap ne işe yarar? Kezzap Nerelerde Satılır?

Bilimsel adı Nitrik Asit olan kezzap malesefki ülkemizde çoğunlukla kocalar tarafından eşlere zarar vermek amaçlı kullanıldığı bilgisinden daha fazlasını bilmemekteyiz. Kezzap Nedir? Kezzap ne işe yarar? Kezzap Nerelerde Satılır? gibi bilgilere açıklık getireceğiz. Kezzabın içinde bulunan kimyasallar nelerdir? Kezzapın içinde bir azot,bir hidrojen,bir asit ve üç çeşit oksijen bulunur. Kezzap bilimde  HNO3 formülüyle gösterilmektedir. İçerisinde bulunan bileşimlerde artma sağlandığında kezzabın  etkisi daha çok artmaktadır.

Bilimsel adı Nitrik asit ve Aqua Fortis’dir .o Kezzabın içinde bulunan kimyasallar bazı bilimsel testlerde yarar sağladığı kadar zararkadinlar veren kimyasallarla temasta ciddi yaralanmalara sebeb olur. Nitrik asit aynı zamanda patlayıcı ve bomba yapımında da kullanılan kimyasallar içindedir. Kezzab bilinenin aksine sadece ülkemizde kullanıldığı gibi kullanılmayıp asıl olarak plastik madde yapımında ve gübre için kullanılır.

Kezzap cilte temas ettiğinde içindeki kimyasallar nedeniyle çok acı verdiği gibi büyük yanmalara sebeb olur. Kezzap tarafından yanan kişide açılan yaraların izleri malesefki kalıcı olur. Ülkemizde kimyasal maddeler yasalar gereği kötü amaçla yaralama amacınla kullanıldığında silah olarak varsayılsaydı ve tabiki eşini ya da bir yakınını kezzap gibi yanıcı ve iz bırakıcı kimyasallarla yaralayan insanlara ağır cezalar uygulansaydı eline kezzap şişesini alıp sokağa çıkıp adice eylemler yapan erkeklerin sayısında azalma olurdu.

kezzap yanığına ne iyi gelir? Kezzap yanık yarası olduğu için yanık merhemleri ve Doktorunuzun öngördüğü tedavi dışına çıkmamanızı tavsiye ederim.

Kezzap nerde satılır? merak edenler varsa malum ülkemizde en çok nerelerde kullanıldığını bildiğimiz için bu sorunun cevabını yazmak istemiyorum merak edenler farklı sitelere bakabilirler.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 thoughts to “KEZZAP HAKKINDA HALK TARAFINDAN BİLİNMEYENLER”

  1. Yaa hepinizin a.koyum. 2 Tane piskopat yüzünden 100lerce yararı olan maddeyi zan altınada bıkraıyorsunuz. Bugün benim için hayatı önem tşıyan bir madde ama sizin yüzünüzden bulamıyorum hiçbiryerde. Kökten yasakcılık yerine adam akıllı eğitim yolu seçilse hayata dair herşeyimiz yasaklı sansürlü olamzdı.

  2. kezap hakkında gayet iyi bilgilendirmişsiniz lakin sonunda erkekler icin yazdıgınız tek taraflı 2 cocuk annesi kocasını batırır işinden ederse adamla evliyken zengin birisini bulursa onu borclarla 5 parasız sokakta bırakırsa gider adamla imam nikahı kıydıgını tel sana söylerse yatakta onu nasıl yaptıgına kadar siz olsanız ne yaparsınız hic kimse kadın olsun erkek olsun kimse kimseye durup durdugu yerde zarar vermez adam yada kadın kezzap dökecek kadar sınıra gelmişse onu o duruma getiren sucludur boşan girsinle olmuyor bence

    1. Ama Sevgili Can bey sizi dediğiniz şartlar da insanın kendine hakim olması çok zor bunu kabul ediyorum. Fakat! zaten o karakterdeki bir kadın için yapılanlar yine erkeğe zarar verir. Varsayalım bu kadının eşi olanlara dayanamadı ve o kadına büyük bir zarar verdi. Sonuç kadın hayatına ya o şekilde devam edecek ya da ölecek. Ya! Erkeğe ne olacak? Erkek ilk günler ceza evinde intikam+Namus diye kendini teselli edecek sonra günler geçtikçe Ceza evine ne için kim için girdiğini düşündükçe o kadının buna dahi değmeyeceğini düşünecek.Dışarıda kalan 2 çocuk Annenin ve Babanın yakınları tarafından büyütülmek istenecek. Çocuklar Annelerini o hale getiren zarar veren babalarından bir ömür nefret edecekler ve “Kız çocukları Annelerinin kaderini yaşarmış” sözünü duymaya başladıklarında geleceklerinden endişe duyacaklar.Öz güvensiz,Annesiz,Babasız,yalnız ve içine kapanık çocuklar haline dönecekler. En büyük darbeyi babaları onların geleceğine vurduğunu bir süre sonra çark ettiğinde çok geç kalmış olacak.Sizin örnekte gösterdiğiniz bayana diyecek sözüm yok. Ahlaki değerleri olmayan o kadının yaptıklarını ispat edip çocuklarını bu şekilde davranan kadına bırakmadan en kısa sürede boşanarak erkek kendi yoluna onsuz çocukları ile devam etmeli.Ne olursa olsun hayatta hiç bir şeye değmeyecek insanlar için gerekirse sabır taşı olmalı ve sadece o kişiden mümkün olduğu kadar çabuk boşanarak çocukları için yaşamaya ve yaşatmaya karar vermeli.Benim Kadınları örnek göstermem bu tip olaylar daha çok kadınların başına geliyor bu sebeple kadınları örnek gösterdim. Fakat yine de her ne olursa olsun şiddete karşıyım ne kadın ne erkek şiddete yönelmemeli zira şiddet her iki tarafa da zarar verdiği gibi en çok masum çocuklara zarar veriyor ,olan arada kalan yavrucaklara oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir