KARTONDAN YUMURTA KABUKLARINDAN MOZAİKLİ RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

kartondan-mozaikli-resim-cercevesi-yapimi

Okulda öğretmenlerimizin çocuklara evde ödev olarak verdiği proje ödevi evde resim çerçevesi yapmak için güzel bir proje. İsterseniz kendiniz içinde sevdiklerinizin resimlerini,fotoğraflarını koyabileceğiniz resim çerçevesi yapabilirsiniz. Resimdeki örnekte mavi ve beyaz renk Akrilik boya kullanılmış siz istediğiniz renkte veya evinizin dekorasyonuna uygun renkleri terciğ edebilirsiniz. Kullanılan malzemelere gelince koli kartonu (karton bir kutudan kesebilirsiniz) Yumurta kabukları,3 değişik renkte akrilik boya, falçata,makas,cetvel. Lütfen çerçeveyi yaparken kartondaki kesilecek boyutlarına, resimlerin üzerinde yazan ölçülere sadık kalın . Aksi taktirde uyumsuzluk olur zorluk yaşarsınız.Resimlerin altına nasıl yapıldıklarını yazıyorum dikkat edin.

kartondan-mozaikli-resim-cercevesi-yapimi
kartondan-mozaikli-resim-cercevesi-yapimi

Öncelikle kartonu ölçülerine uygun kesin,yapıştırın ve boyayın kurumaya bırakın. Yumurta kabuklarını birbirinden açık tonlarda 3 ayrı renge akrilik boya ile boyayınız,kurudukta sonra kırık yumurta kabuklarını resimdeki gibi tek,tek düzgünce yapıştırınız. En son üstüne vernik veya şeffaf tutkaldan sürerek hem parlak,hem sağlam olmasını sağlayınız.

kartonu-kumasla-kaplayarak-fotograf-cercevesi-yapimi
kartonu-kumasla-kaplayarak-fotograf-cercevesi-yapimi

Çerçeve için aynı teknik kullanılcak fakat kumaş yada desenli tek yüzeyi yapışkanlı kağıtla kaplanacak

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*