Ben Kimim

Benim Hayatım

Güncelleme:10.03.2018 Cumartesi

Merhabalar

45 yaşının en güzel çağlarını yaşayan İlkokul mezunu oldukça hırslı ve meraklı öğrenmeye hiç doymayan 3 çocuk Annesi İzmir’li bir bayanım.

Adım Dilek Özatmaca -Özsoylu 5 Mart 1973 yılında sabaha karşı İzmir de Dünya’ya gelmişim. Balık Burcu özellikleri sanırım benden esinlenerek yazılmış zira tüm özelliklerini fazlasıyla taşıyorum diyebilirim.

İlkokulu maddi nedenler ve Annem ile Babamın boşanmasına denk geldiği yıllarda çok zor şartlarda bitirdim. Evin en küçük çocuğu olarak üzerime düşeni yapmak için İlkokulu 5 bitirdikten sonra çeşitli işlerde çalıştım.

Çocukluk Kariyerim Pazarda su satmak,Balon satmak ,Kömür ve odun alanların yakıtlarını çok ucuza taşımak gibi işler ile başladı.

3 kardeş Annemizin tüm ısrarlarına rağmen, Annemize maddi destek sağlamak amacı ile okullarımızı bırakmak zorunda kaldık.

Çeşitli işlerde çalıştıktan sonra Tekstil sektöründe ayakçılık ile başlayan mesleğim Bant ustalığına kadar tam 16 yıla yakın sürdü.

Her zaman çalışmayı çok seven bir yapım oldu ,sanırım atalarımın Göçmen ve Makedonya Türkü olmasından kaynaklı.

Okuyup Doktor olmak en büyük hayallerim arasındaydı zira Annem emekli Hemşire Baba da Hastaneden emekli Memurdu.

Olmadı okuyamadım fakat bilgiye ve öğrenmeye açlığım hala bitmiş değil. Her hangi bir kursa gitmeden sırf merak ve öğrenmek hırsı ile 29 ocak 2008 yılında Web siteleri yapmaya başladım.

İlk olarak bedeva alan ve domain sağlayan sitelerde başlayan Webmasterlik yolculuğum kendimi geliştirince com uzantılı siteler açmaya karar verdim.

3 adet web sitem ve 3 adet blogum var. Fakat en çok emek ve zaman harcadığım sitem Nazarca.com.

İnternet üzerinde gördüğüm,beğendiğim şeyleri ve kendim çocuklarım ile yaptığım etkinlikleri sizlere Resimli anlatımlı olarak sunmaya gayret ediyorum.

9 yıl önce başlayan yolculuğum 6 yıldır web sitelerim den Reklamlardan gelen kazancımla mesleğim haline dönüşürken ,mesleğim Tutkum haline geldi.

Elimden geldiğince titiz çalışmaya gayret ediyor ve siz sevgili okurlarıma en iyi hizmeti sunmaya çalışıyorum.

İlkokulu mezunu olan herkes isterse her şeyi başarabilir diye düşünüyorum.

Elbetteki Eğitimin önemi çok büyük ve Çocuklarımızı mutlaka okutmalıyız. Benim amacım okuyamamış olan okurlarıma örnek bir Profil çizmek.

Aylık olarak Web sitelerim den Hatırı sayılır bir kazanç sağlıyorum.

Çocuklarım da benim gibi çok azimli ve çalışkanlar bu özelliklerimi onlarda da görmek beni fazlasıyla memnun ediyor.

Eşim Rize Ardeşen-Pirinçlik (Sifat) köyünden Laz

Fırıncılık yapan eşim ile 14 yıldır beraber hayat mücadelesi veriyor ve birbirimizi çok seviyoruz.

Çocuklarımız ile beraber huzurlu ve mutlu bir hayat sürme çabamızda her zaman birbirimize maddi ve manevi destek sağlamaya çalışıyoruz.

En Büyük hayalim kendimize ait kendimizin alabildiği Bahçeli bir evimin olması ve bizde bunun için tasarruf yaparak çocuklarımıza gelecekte bir Baba ocağı bırakabilmek için çaba gösteriyoruz. Eşimin babasından kalan mal varlığımız var ancak biz kendimiz bir şeyler yapabilmek istiyoruz.

Din,Irk,Etnik köken ve mezhep ayrımı asla yapmam İnsanların eşit olduğunu düşünür ve çevremdeki İnsanlara bu şekilde davranırım.

Hoşgörülü ve Üslubuna dikkat eden bir yapım var bana yapılmasını ya da söylenmesini istemediğim hiç bir şeyi kimseye yapmam ve söylemem.İnsanlarında bu konuda hassasiyet göstermesini isterim.

Yasaları tekrar düzenlemek benim elimde olsaydı Ensest ve sapık kişiler hakkında tekrar İdam getirilsin diye bir düzenleme yapardım.Hayatta hiç Düşmanım yoktur ancak Kadınlara Şiddet Çocuklara Sapıklık yapan her birey(İnsan diyemiyorum) benim baş düşmanımdır.

Benim hayat Felsefem İnsanların yapamayacakları şey olmadığı üzerine kurulu. Yeter ki öğrenmek ve başarmak için çaba gösterin ve emek verin.

Kötü bir Sigara ve Çay tiryakisi olarak cadı,geçimsiz ve çok hırçın olduğumu söylerler (sadece eşim :)

Resimler 3-4 yıl öncesine ait çocuklarım şu anda 14-11 ve 10 yaşındalar okullarında da hala çok şükür başarılı ve azimliler :)

Saygılarımla ..DİLEK ÖZATMACA (ÖZSOYLU)

Facebook:DİLEK ÖZATMACA (ÖZSOYLU)

ÇOCUKLARIM VE BENİM FOTOĞRAFLARIMIZ

284764_1702178134223_311861_n
Burdaki resmimi geçen yıl eşimin memleketi Rize’ye gittiğimizde fırtına deresinin orda çekilmiştim.
262292_1632501712356_755826_n
Burda en başta küçük kızım Nazar,Oğlum Gurur ve Ortanca kızım Masal. Fakat bu resim yaklaşık 3 yıl önce çekildi. Masal’ın doğum günü
579095_2666901731710_2087277097_n
Hayat dolu çocuklarım resimdeki gibi cin gibiler çok akıllılar:)
294966_113691792099453_820824093_n
Prensesim Kızım Masal
1175509_1405325449693060_953580199_n
Aslan oğlum Gurur
250366_1674366078939_2255423_n

Karnımı az daha içime çekersem patlıyacakmışım gibi görünüyorum:)
284764_1702178134223_311861_n

Şimdi saçlarım kumral bu resim geçen yıldı yaşlandık 40 olduk 2014 martında 41 olacağım:)

270726_1661892687112_1657349_n

Geçen yıl Rize/Ardeşen Pirinçlik köyü eşimin memleketi fırtına deresinde

215377_1488336068305_739037_n

Şimdi saçlarım bu şekilde kumral. Yine Rize’de çekildiğim bir resmim

125 Comments on Ben Kimim

 1. merhaba Dilek Hanım. Öncelikle anneler gününüz kutlu olsun :) Şu kağıt havlu rulosuna delikleri açılmış, deliklerden ip geçirilmiş, iplerin ucuna boncuk geçirilmiş müzik aletinin ucuna daha fazla ses çıkarması için boncuktan başka ne takılabilir?

 2. merhaba ben gece lambası olarak baktımda bir tane kartondan yapılmış gece lambası yapılmış ampulu geçirdikten sonra ne konuluyorda prize takılıyor ?

  • Merhaba Ayça
   Hangi gece lambasından bahsettiğini bilmiyorum. Linkini verseydin eğer ya da oradan yorum bölümüne yazsaydın bilirdim. Fakat bu sayfalarada bak bir çok değişik resimli anlatımlı lamba bulabilirsin. Sormak istediğini alakalı olan sayfanın altındaki yorum bölümünden yaz . Alttaki linke bak
   https://nazarca.com/?s=avize

 3. merhabalar dilek hanım nasılsınız? ben sizin yazınızı okuyup hırs yaptım ve doğumdan sonra 74 kiloydum ve şuanda 68 kiloya düştüm :) aylardır diyet ve spor yapıyorum devamda edeceğim inşallah ideal kiloma ulaşırım sevincimi sizinle paylaşmak istedim bana çok güzel moral verdiniz çok teşekkür ederim tekrar görüşmek üzere hoşça kalın :)

  • Sevgili Sude
   Merhabalar çok iyiyim teşekkürler. Okuduklarıma bakılırsa siz de çok iyisiniz. Ne güzel istikrarlı bir şekilde zayıflıyorsunuz umarım sizin bu güzel yorumunuzu okuyan arkadaşlara da siz ilham verirsiniz. Sizden gelecek güzel haberler bizlerin motivasyonu olacaktır. Sevgilerimle

 4. bu gemılerı gercekten sız yapıyorsanız tebrıkler…..süperrrrrrr….bende çok seferım yapmayı fakat gereklı donanımlara sahıp değilim maalesef..

  • Maalesef ben yapmıyorum ben sadece nasıl yapıldıklarını ve resimlerini sizlerle paylaşıyorum.

 5. çok tşk ederim dilek hanım burdakileri uygulayacağım bana çok güzel moral oldu cevabınız tekrar başlıorum diyete sizi bilgilendiricem durumdan tekrar tşk ederim görüşmek üzere…

 6. Bu site önceden azda olsa birşeye benziyordu. Şu an bitmiş maalesef. Görünüm tema denen birşey kalmamış. Siteye ceza verdiniz herhalde, bu hale getirdiğinize göre.

  • Ya çok üzüldüm böyle düşündüğünüze::( gerçekten böylemi düşünüyorsunuz? halbuki ben bu temanın çok iyi çok güzel olduğunu düşünüyordum.İnanın bu yazdığınıza çok üzüldüm !fakat benim üzüntüm sitemin tasarımının ve yeni düzenin beğenilmediğini bilmiyordum.Aslında çok uzun zamandır aynı temayı kullandığımdan ve malesef reklam gelirlerimin 75% kadar düşmesinden sebeble temada değişiklik yapmak siteme daha profosyonel bir hava vermek ,görüntü katmak adına böyle bir kararla temamı değiştirmiştim. İşin ilginci benide tezatta bırakan gelişmelerden dolayı bende temanın beğenip beğenilmediğine ya da şöyle diyeyim ziyaretçilerimin sitemde rahatça dolaştıklarını ve durumdan memnun olmamı gerektirecek gelişmelerde yaşadım. Evet sayfalar arasında dolaşımda düşüş oldu fakat Facebook sayfamı beğenmeleri eskisine göre daha çok oluyordu. Reklamlardaki TBM değerlerim artarken kazancımda azıcık bir gelişme oldu.Yani hem iyi hem kötü gelişmeler sebebiyle durumun farkına varamadım. Sizin Az da olsa önceden birşeye benziyordu dediğiniz gibi demesinler güzel site diyip ziyaretçilerim sitemi hatta dolayısıyla benide sevsinler sitemi ziyaret etsinler bende bileyimki burda yanlız değilim Dünyam sandığımdan geniş ,Emeklerim yerine ulaşıyor insanlara yardımcı olabiliyorum diye bilmeyi istemiştim. Sizin ikazınızı düşündüğünüzden dağa çok ciddiye aldığımı bilmenizi isterim. Bu arada öyle muhallakta kaldımki site hızım ve Alexsa değerim artarken misafirim siteme olan ziyaretçilerimin memnunuyetsizliği benide üzer. Şimdi bu saatte çok geç olmasına rahmen sizin dostça uyarınıza uyarak sitemi eski haline getireceğim. Bakarsınız ilerde ücretli ve güzel bir tema alabilir ve o zaman umarım siz tekrar bana mesaj yazarak benim için önemli olan yorumunuzu esirgemezssiniz. İnşallah sitemde yapacağım bu değişiklik sıkıntılara sebeb olmaz ve herkezin en azından çoğunluğun sizin gibi düşündüğünü varsayarak temamı değiştiriyorum. Teşekkürler

  • Valla olan oldu eski tasarımımın Footer bölümünle oynayınca olan oldu tema yok oldu uyarı verdi saat 5,32 olmuş artık nasıl yaparım bilmiyorum fakat halletmeye çalışacağım bu sorunu. Hani olurda diğer yorumumu okuduğunuzda yanlış anlaşılma olmasın.

 7. merhabalar ben yazınızı okudum çok beğendim gerçekten sizi yürekten kutluyorum azminize hayran kaldım bende balık burcuyum 8 ay önce doğum yaptım 23 yaşındayım hamileliğimde 10 kilo aldım sadece ve doğumdan sonra müthiş kilo verdim ama sonra baktım sütüm yok denilecek kadar az bana ne verdilerse yedim içtim sütüm olsun diye ama kızım sadece 3 ay süt emdi ama kilolarım kaldı veremiyorum çok çaresizim şuanda kilom 73 boyum 163 denemediğim yol kalmadı bir hafta diyet yapıyorum sonuç alamayınca hevesim kırılıyor artık gerçekten çok mutsuzum ne yapacağımı bilmiyorum :(((

  • Merhaba Sude
   Öncelikle Rabbim evladınıza uzun,sağlıklı ve güzel bir ömür nasip etmesini dilerim. Malesef sana yaptıkları gibi banada ye sütün gelir yaptılar zaten ben ilk hamileliğimde 32 kilo almış ve doğumdan sonra hala eski kilomdan 22 kilo fazlam vardı.Ye iç yeter diye sitem ettim baktım midem işkembe gibi oldu yedikçe yiyorum spor ve diyetle çok güzel kilo verdim. Sen yazını okudum demişsin sanırım yaptığım diyetle ilgili yazımı okudun. Öncelikle 1 haftada yaptığın diyet ve spordan çok bişey beklemen faydasız hem sen daha 23 yaşındasın bir an önce o kiloları bedeninden def etmezsen yerleşir kalırlar ve onlardan kurtulman iyice zorlaşır. Türk kadınlarının yani daha doğrusu hepimizin yaptığı hataya düşme çok gençsin. Arkandan doğum yaptı kendini saldı ne hale geldi dediklerini düşün ona göre iradeli ol karar ver ve eski fıstık gibi olduğun haline dönünceye kadar asla pes etme. Ritmik hızlı yürüyüşler yap bebeği koy bebek arabasına çık yürüyüş yap sağlıklı beslen o sayfada yazdıklarımı uygula göreceksin bir insan gerçekten isterse her istediğini başarabilir. burdakileri oku ve uygula bana gelişmelerden o sayfadaki yorumlar bölümünden haber ver. Sana güveniyorum iyi haberlerinide mutlaka bekliyorum https://nazarca.com/ben-nasil-87-kilodan-67-kiloya-dustum

 8. Merhaba dilek hanım;
  Sizi tebrik ediyorum siteniz çok başarılı, başarılarınızın devamını diliyorum.Kerpiç evler başlığınız ilgimi ayrıca çekti size ve site okurlarına kerpiç ev detaylarını en kısa zamanda ayrıntılı şekilde anlatmayı düşünüyorum.iyi çalışmalar.

  • Merhabalar Mehmet Bey
   Sitem için nazik düşünceleriniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Kerpiç evler ziyaretçileriminde yakından ilgilendiği bir sayfa olarak benim aktardığım bilgiler çok yetersiz aslında. Nejdet beyfendiye mesajımda yazdığım gibi konunun uzmanı olan kişilerden en doğru bilgileri ziyaretçilerime aktarmayı elbetteki çok isterim. Eğer arzu ederseniz siteme kayıt olduktan sonra sizi Yazar olarak atarım ve siz bu bilgileri doğru olarak ziyaretçilerimize görsellerle ve makalelerinizle aktarabilirsiniz. Bundan mutluluk duyarım.

 9. سلام .من اهل ایران هستم نتونستم از مطالب سایت شما استفاده کنم اما خوشحالم که این سایت رو پیدا کردم کارای بافتنی جالبی داشتید خیلی دوست دارم به ترکیه سفر کنم اما هنوز موفق نشدم خوشحال میشم اگه دوستی من رو می پذیرفتید

  • مرحبا، أنا سعيد لأنك أحببت موقعي على موقعي إذا كنت ترغب في مشاركة يمكنك القيام به بوصفها عضوا.

 10. Merhaba dilek hanım! öncelikle sizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Siz üç çocuk annesi ve bir ilkokul mezunu olarak bu başarıları gösterebildiğinize göre üniversite mezunu olsaydınız kimbilir filozof olurdunuz.Bir çok insanın sizden ders almaları lazım.

  • Merhabalar Dr Bey
   Güzel düşünceleriniz için siz çok teşekkür ederim. Çocukluğumda en büyük hevesim büyüdüğümde Dr olarak insanlığa faydalı olabilmekti. Fakat 4. sınıfa giderken anne ve babamın şiddetli geçimsizliklerinden kaynaklı olarak boşanmaları maddi nedenlerden dolayı okumamaız üç kardeş olarak mümkün olmadı. Şimdi elimden geldiğince insanlara güzel ve faydalı olduğunu düşündüğüm içerikleri sunarak yardımcı olmaya çalışıyorum umarım faydamız dokunuyordur. Beni mesajınızla çok mutlu ettiniz ben okuyamadım eşimde ortaokul 2 den terk fakat 2.- 3. ve 6. sınıfa giden çocuklarımızın eğitimleriyle eşimde bende yakından ilgileniyoruz ve onların okuyup kendilerine,insanlığa ve vatanlarına faydalaı birer birey olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Sağolsun evlatlarımız çok hayırlı ve zeki evlatlar bu çabalarımızı boşa çıkarmıyor ve okullarında büyük başarılar gösterek bizi her daim gururlandırıyorlar. Çocuklarımın adını hayattaki hayellerim doğrultusunda koydum. Oğlum 6. sınıfta ve çook çalışkan adını Gurur koydum onurlu,gururlu,haysiyetli ve şerefli bir adam olsun onunla gurur duyabilelim diye. Ortanca kızım 3. sınıfta onun adını Masal koydum onunda Masal gibi güzel bir hayatı olsun fakat hayatın gerçeklerini bilerek yaşarken mücadele ruhunu hiç elden bırakmasın diye. En küçük kızımın Nazar onun adını sevgili eşim koydu Nazar değmesin ki doğru insanlar olarak vijdan,merhamet,dürüstlük gibi erdemlere sahip olabilsinler diye. Çok sağolun Hocam:)

 11. sene bayildim ablacim. men azerbaycandan yaziyorum. orme makinesi ariyorum ,amma bulamiyorum.belki sen mene bu konuda yardimci olasan.

  • Merhabalar
   Canım örme makinası derken biraz konuyu açabilirsen sana yardımcı olabilirim. Sen bu makinede ne örmeyi plamlıyorsun?

 12. burası çok güzel bir site siz çok şanslısınız çok güzel bir aileniz var allah sizi mutlu etsin iyi akşamlar

 13. merhabalar ben sizin izmirli olduğunuzu gördüm benim de annem izmirli gerçekten çok güzel bir site açmışsınız siz kendinizle çok gurur duymalısınız çünkü çok eğitici bir site açmışsınız iyi günler

  • Sevgili İdil akşamın bu saatinde bir yandan çocuklarımın ödevlerinde onlara yardımcı olurken bir yandan siteme siz ziyaretçilerimin hoşuna gideceğini işlerine yarayacağını ve çocuklara özellikle faydalı olacağını düşündüğüm içerikleri eklerken senden gelen bu güzel yorumu gördüm. Yorumunu okuduğumda tüm yorgunluğum gitti canım ve inan çok mutlu oldum. İnsanların emek vererek yaptığı ve paylaştığı şeylerin doğru yerlere ulaştığını görmek ve bu güzel övgüler insanı mutlu ettiği kadar motivede ediyor.Sevgili Annene kucak dolusu sevgi ve selamlarımı iletirken seninde güzel yanaklarından öperim kızım. Benim için çok değerli olan yorumunun devamını beklerken sitemi çevrene tavsiye edersen çok mutlu olurum.Çok sağolasın canım.

 14. merhabalar ben sizin açtığınız siteyi çok beğendim benimde 2 kızım var bende lazım ve sizin laz olduğunuzu duyunca mutlu oldum kızım hep ödev için resimleri bu siteden araştırıyor.

  • Merhaba sevgili Buket
   Öncelikle bu güzel mesajına çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Fakat şunuda belirtmeliyiim ben İzmir’liyim eşim Rize Ardeşenli eşim lazdır. Fakat 13 yıldır bir laz eşi ve geliniyim kendimi bende öyle hissediyor ve Karadeniz insanına çok yakın hissediyorum.Kızının sitemden faydalanmasına çok sevvindim. Siteme hergün yeni içerikler eklerken daha çok öğrencilere,çocuklara ödevlerinde faydalı olacak içerrikler eklemeye çalışıyorum. Ziyaretlerinin ve mesajlarının devamı beni çok mutlu eder. Tanıştığımıza çok memnun oldum.

   • slm dlek hanım bn stenizi yeni gördüm çokbegendim bende örgü yapıyorum farklı farklı lif ler umarım tanışırız ha bu arada ben emel birsen sevgilerimle

    • Merhabalar Emel Hanım. Ben malesef Lif yada başka el işleri yapmak için çocuklar,ev,okulları ve sitelerimle ilgilenmekten vakit bulup yapamıyorum. Fakat netten topladığım örnekleri derleyerek sizlerle paylaşıyorum.Eğer ördüğünüz lifleri elis341973@mynet.com mail adresine yada burdan üye olduıktan sonra benim sizi yazar olarak atamamdan sonra sitemdede lif modellerinizi yayımlayabiliriz.Sevgilerimle.

 15. merhaba Dilek hanım sitenizi tesadüfen az önce keşfettim çok güzel tebrik ederim ve bu güzellikleri bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim bende bu tür işlere çok meraklıyım durup durup bişeyler icat etmeye çalışıyorum atık metaryalleri değerlendirmeyi çok seviyorum yazınızı okudum samimiyetiniz için teşekkürler başarılar…:)

  • Sevgili Nigar
   Sitemi ve paylaşımlarımı beğenmen beni çok mutlu etti. Sürekli her gün siteme güzel,ilgi çekici ve işe yarar şeyler ekleyerek sizlerle paylaşmayı çok seviyorum. Umarım sitemde beğendiğiniz içerikler işinize yarar
   Sevgilerimle:)

 16. Merhaba dilek hanim oncelikle sizi tebrik ediyorum bence kendinizle gurur duymalisiniz takdire deger bir Turk kadini ve annesiniz. Esimin kaligrafi ve resimi bir arada kulandigi calismalar var ilginizi ceker mi bilmiyorum sitenize ekleyebilir misiniz ada nur facebook sayfamda kaligrafisepeti.com adli sayfami incelerseniz sevinirim

  • Merhabalar
   Öncelikle motive edici güzel düşünce ve iltifatlarınız için teşekkür ederim. Arzu ederseniz eşinizin çalışmalarını sitemde severek yayımlamak isterim. İsterseniz siteme üye olursanız ben sizi yazar olarak atarım ve istediğiniz çalışmaları haklarında bilgide vererek siz kendiniz yazar olarak siteme ekleyebilirsiniz.Üye olmaya karar verirsemniz burdan lütfen üye adınızı bana bildiriniz bende yazar olarak sizi atayayım. Burdan üye olabilirsiniz.https://nazarca.com/sitede-yazar-olmak

 17. mehaba benim adım buse 11 yaşındayım evde çok sıkılıyorum acaba sizde fimo hamuru satılıyormu ? hangi şehirdesiniz gemliğe yakınmısınız lütfen yardımcı olurmusunuz

  • Sevgili Buse
   Öncelikle merhabalar.Canım malesef benim fimo hamurum yok ve haliyle satış yapmıyorum.Bulunduğun şehirde Büyük kırtasiyelerde ve oyuncakçılarda Fimo hamuru yada Polimer kil bulabilirsin.Bu arada ben İzmirdeyim

    • Öncelikle Merhabalar Efendim
     Bahsettiğiniz videoyu ben hazırladım haklısınız. Fakat şunuda bilmenizi isterimki videoyu hazırlayan diye geçiyor adım el işlerini yapan olarak değil. Ayrıca Efendim ben o resimleri internetten derleyerek topladım ,dediğiniz gibi sizin blogunuza ait olabilir fakat resimlerin üzerlerinde site yada blog adı olmadığı için ben size ait olduğunu nerden bilebilirdim ki? Yorumunuzu elbetteki onaylayıp cevap vereceğim aksini zaten şahsıma yakıştıramazdım. Bakın hanımefendi sizin dediğiniz gibidir mutlaka size aittir fakat ben öncedende dediğim gibi Müneccim değilimki koskoca internetten aldığım resimlerin size ait olduğunu bileyim.Siz bana hakkınızı helal etmiyorsanız ben çok üzülürüm ve hakkınızı yemek gibi bir düşüncemde yok. Şimdi arzu ederseniz videonun altındaki Devamı bölümüne sizin sitenizin linkini vereyim,Arzu ederseniz videoyu sileyim. Lütfen bu konuda bana dönüş yapabilirseniz bende İsteğinizi yerine getirerek sizinle helalleşmek isterim.Fakat tekrardan şunuda belirtmeden geçmek istemiyorum. Ben resimlerde site adı yazmadığı için El işlerinin kime ait olduğunu bilmiyordum. Hayırlı akşamlar cevabınızı bekliyorum.

     • Merhaba. Müneccim olmadığınızın farkındayım :) Ama resimleri aldığınız blogda zaten kimin yaptığı yazıyor ki. Link vermeniz yeterli. Emek harcayıp işlenmiş, resimlenip post olarak yayınlanmış resimler. Link verilip paylaşılma taraftarıyız, sonuçta bazen bizlerde beğendiğimiz işleri paylaşıyoruz.

     • Sevgili hanımefendi ricanızı şimdi yerine getiriyorum.. Fakat şöyle bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Ben içeriklerimi genelde forum sayfalarından yada yabancı telif hakkı olmayan site ve bloglardan alıyorum yapan belliyse kaynak belirtiyorum. Eğer içerikleriniz hangi sayfalarda yayımlanmış görmek istiyorsanız Google görselllerden resimlerinizi taratarak hangi blog ve sitelerde paylaşılmış görebilirsiniz.Yani demek istediğim bir forum sitesi videomdaki resimlerinizi almış bende o forum sitesinden almışımdır muhtemelen.İsteğiniz yerine getirildi lütfen kontrol edermisiniz? Ayrıca hakkınızı helal ettiğinizi duyarsam memnun olurum:) Kolay gelsin.

 18. merhabalar ben sizi şuan gördüm yazma ihtiyacı duydum bn ümran küçük bir atölya açtım takı vede örgü üzerine ama kendimi yeterli bulmuyorum sizler gibi yetenekli hanımların destek vede önerilerini almak istiyorum benimle yazışmayı kabul ederseniz sizden çok şey öğreneceğimi umuyorum şimdiden teşekkür ediyorum görüşmek dileğiyle hoşçakalın

  • Sevgili Ümran
   Öncelikle merhaba.Sitemde paylaştığım bir çok içerik senin gibi hamarat hanımların yaptığı ve siteemde paylaştığım içerikler.Kendi bildiğim kadarıyla sizinle bilgi alışverişinde bulunmayı bende ziyaretçilerimde çok isterler. Hatta istersen yaptıklarını sitemden satabilir yada başkalarıyla resimlerini paylaşabilirsin. Bunun için bu sayfadan üye olup sitemde sayfa açabilirsin.https://nazarca.com/internette-nasil-satis-yapabilirim

  • Sevgili feren hergün yenilerini ekliyorum yemek tariflerinin sitemi takip etmeye devam eder ve beğenirsen çok mutlu olurum.

 19. siz bütün içerikleri hep kendinizmi yazdınız kopyalama hiç yok galiba tebrik ederim bravo size. başarılarınızın devamını dilerim.

  • Merhabalar
   Evet Atatürk ve Tarih sayfalarının dışında hiç bir siteden kopya yazı almıyorum tüm yazıları ve açıklamaları kendim yazıyorum.Ayrıca İltifatlarınız için çok teşekkürler ederim:)

 20. sayın dilek hanım azminiz ve başarınız için tebrik ve taktir ediyorum bende 3 çoçuk babasıyım ve web tasarım hosting reseller vps radyo hosting tv hosting hizmeti ve makina satışları yapmaktayım buraya yorum yazma sebebim sadece şunu belirtmektir nazarca.com/wp-admin girişine cpanelinizden güvenlik key olusturmanızı tavsıye etmemdir ek gırıs sıfresı verınız yada giriş admin logın uzantısnı ftp nızden degısdırın adı farklı olsun ornegın tasarım-admin gibi tabıkı gırıs degerlerını ona gore vermenız lasım bırde Wordfence Scan plungını ındıırp kurunuz wp admin menunuzde ve aktıve edıdken sorna scan taraması ve guncelemesı gerceklesdırın iyi bir hite sahıp olmak ıcınde Yoast WordPress SEO eklentısnı eklentıler bolumunden ındırebılır kurabılırsınız kolay gelsın ıyı calısmalar

  • Merhabalar Orhan Bey
   Her şeyden önce nazik iltifatlarınız,güzel görüşleriniz için çok teşekkür ederim.Tavsiyelerinize gelince c panelden güvenlik keyi oluşturmak ve login uzantısını nasıl yapabilirim malesef bilmiyorum. Ama bu konuyu araştırım yapmaya çalışacağım. Bahsettiğiniz eklentilere gelincede o dediğiniz eklentileri araştırıp siteye ekliyeceğim. Eğer sitemde olmaması gereken bir açık yada kod gördüyseniz acemiliğimi ve emeğimi suistimal edenler varsa beni uyarırsanız çok sevinirm.Umarım en kısa sürede bu mesajımı okur ve bana dönüş yaparsınız. Size çok teşekkür ederim tekrar,tekrar iyi niyetiniz için.

   • cpanelden dosya sıfrelemeniz için gerekli video açıklamayı sunuyorum buyrun umaırm işinizi görür ve gayet anlamanız için açıklamalı şekilde video tasarlanmıştır izlemenizi tavsiye ederim izledikden sonra videoya bakarak aynen sizde uyguluyabilirsiniz bölecelikle güvenliğiniz en üst seviyeye çıkmış olacakdır hacker lara giriş kapısını kapatmış oalcaksınız buyrun videomuz

    http://www.youtube.com/watch?v=c5ZGsEwlPFg

    demişsinizki sitemde açık kod gördüyseniz beni uyarınız diye zaten ben size uyarıda bulundum yapmanız gerekenleride söledim kötü bir art niyetli biri olsaydı bunları sölemek yerine admin panele gecip zarar verebiliremeklerinizi heba ederdim şanslısnızki benim gibi iyi birine deng geldiniz
    bahseddiğim eklentilere gelince wodpress admin panelinizde eklentilere giriniz yeni ekleye tıklayınız Wordfence Security arama kutusuna yazınız zaten hemen otomatık plung cıkacakdır ındır yazısı goreceksınz ındır dedıgınızde sızden ftp kulanıcı adı password soracakdır kendı ftp bılgılerınızı gırınız otomatık kendı kuracakdır sızın yapmanız gereken urunu etkınlesdırmek daha sonra ayarlar bolumunden eklenmesı gereken ayarlarınızı kendı sıtenıze gore yapmanız degısdırmenız yıne aynı sekılde dıger eklentılerı tumunu tamamını gorebılır gunceleye bılırsınız eklentıler bolumunde yenı ekleye tıkladığınızda en populer one cıkanlar vb. menusu gelıcek onlara basdıgınızda su ana kadar olan en cok tutulan eklentıler sıralanacakdır kolay gelsın not : takıldıgnız yer olursa sorun burdan yanıtlıyabılırım

    • Çook teşekkürler Orhan bey
     Bahsettiğiniz eklentileri dün kurdum internetten araştırdım ve önerilen ayarları yaptım.C panelden dosya şifreleme işinide bu gece halledeceğim.Size tekrar çok teşekkür ederim. Takıldığım yerlerde burdan sorarak tecrübelerinizden faydalanmama izin verdiğiniz için ayrıca teşekkürler.

 21. merhaba
  Dilek hanım öncelikle sizleri başarınızdan dolayı tebrik ederim.
  azminize hayran kaldıgımı belirtmek isterim.Zira hem çocuklar hem sosyal hayatınızın yanısıra bu kadar şeyi başarmanız takdire şayan.Benim sizden öğrenmek istediğim konu acaba sitenizden gelir elde edebiliyomusunuz.Beni yanlış anlamayın lütfen nette o kadar çok rivayet varki kulaktan dolma site açarsam para kazanırım site aç para kazan vs bu gibi kulaktan dolma bilgilerle yanlış yönleniyor insanlar.Ben sizden 1nci agızdan bu konuyada açıklık getirmenizi rica ediyorum.Böyle bir siteden aşagı yukarı ne kadar gelir elde edilir.Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

  • Merhabalar
   Öncelikle teşekkür ederim.Sorunuza gelince netteki rivayet hem doğru hem yanlış,nasıl derseniz şöyle anlatayım.Google adsense artık sitelere çok zorluklarla reklam veriyor hatta vermeyebiliyorda. Reklam vermesi için sitenin kalitesi,düzeni,site içi bağlantılar,sitenin özgün olması,Güncel olması, daha bir çok şey bekliyor webmasterden.Şimdi diyeceksinizki öyle siteler görüyorumki kalitesiz,düzensiz,karışık vs ama google reklammı var. Onlar ilk önce düzgün bir sitelerini google sunup reklamı zar,zor alıyorlar sonra aldıktan sonra iyi,kötü bir çok sitelerinde reklam gösteriyorlar.Sizin anlayacağınız sadece nette dolaşarak siteye içerik bulup kopyalayıp siteye içerik eklemekle olmuyor. O zaman site özgün olmaz. Mesela benim sitemde Atatürk ve Tarih bölümünün dışındaki tüm yazılar,anlatımlar hepsi bana ait.Asla başkalarının anlatımlarını kopyalamam kendi uslubum ve anladığım kadarıyla yazarım. Bazen bir sayfa insanın saatlerini alabiliyor. Tek içerik eklemek yazıları kendin yazmaklada olmuyor veritabanından,css den,php den,hotmailden kısaca kodlardan azda olsa anlaman gerek.Bunlarda ancak zamanla oluyor. Ama siz ben bu konuda hevesliyim zaman yaratırım ve sabırla beklerim diyorsanız tabi tüm bunlarıda azimle öğrenirim işte o zaman bir site açabilir ve kendinizi her gün biraz daha geliştirerek para kazanır duruma getirebilirsiniz. Tabi acemicede olsa sitenin seosu,google ve diğer arama motorlarında indexlenmesi ve hit alır bir site haline gelebilmesi için aylar veya yıllar geçmesini sabırla beklemelisin. Ben 2008 29 ocakta acemi olarak ilk siteme merhaba dedim 2010 şubat ayına kadar google reklamlarına 5 defa başvurdum 2 yılda 5 şindede red cevabı aldım ve 2010 şubattan bu yana Rabbime çok şükür emeklerimin karşılığını alıyorum. Nazarca gibi ziyaretçi sayısına ve sayfaya sahip olan bir sitenin aylık geliri 250 dolar ile 350 dolar arası değişiklik gösterir.Eğer böyle bir niyetiniz varsa öncelikle acemi olarak bir sitede başlayın. Bu benim sitem olabilir:) sitemde yazar olarak işe başlayabilirsin zamanla kendini geliştirerek sende bir site veya siteler açabilirsin.

   • öncelikle zaman ayırdığınız ve soruma cevap yazdığınız için teşekkür ediyorum şöyleki sizin ben kendinizle ilgili tanıtım yazınızı okuduğumda ve diğer sitelerinize baktığımda bir şey dikkatimi çekti web site tasarımına başlangıç noktanızla benim site tasarlamaya merak sarmam aynı tesadüflerle olmuş kendi çapımda bende çok defalar bedava siteler açıp bilgi birikimi edinmeye çalışmıştım ama hevesten öteye gitmedi bu lakin her zaman içimde uktedir aynı zamanda sizde takdir edersinizki madem bu işe heves sarmışız emek vereceğiz muhakkakkide bu emeğinde bir karşılığı olması lazım anladığım kadarıyla siz bayağı bir yol katetmişssiniz bayağıda emek vermişssiniz.Benim çoğu zamanım net ortamında geçmekte hal böyle oluncada hem zevk alarak uğraşacağım bir iş olması adına hemde vaktimin boşa gitmemesi adına bi proje uygulamak istiyorum ama gelin görünki istemekle kalıyor sadece bir yerlerden başlamalıyım farkındayım fakat bir türlü o azmi gösteremedim sizi ayrıca bu yöndende tebrik ederim en azından sadece heveste kalmamış bunu uygulamışssınızda buda sizin kararlı bir insan olduğunuzu gösterir.Teklifinize gelince neden olmasın diyebilirim kimbilir belkide bu bir başlangıç olacaktır benim adıma :)

    • Mert eğer yazar olmakta kararlıysan burdan üye olup istediğin kategoriye içerik ekleyebilirsin.https://nazarca.com/sitede-yazar-olmak üye olunca sayfada gösterdiği gibi içerik ekleyebilirsin bi hata olursa ben onaylamadan önce düzenlerim.Eğer kopya yazı koymazda tanıtımını orjinal olarak kendin yazarsan memnun olurum. Site açtığındada bende elimden geldiğince bildiğim kadarıyla sorduklarını cevaplar sana yardımcı olurum

     • Sevgili mert ben msn ile sadece akrabalarımla görüşüyorum zira eşim hiç hoş bakmaz böyle bir duruma. Ben şimdi nazarcaya canlı destek adlı bir chat tarzı birşey ekliyeceğim ordan konuşuruz. burdan haber veririm ekleyince

 22. SÜPERSİN BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM SON ANDA BULDUM SİTENİ İYİCENE İNCELEMEM LAZIM BUGÜN KANDİL KANDİLİNİ KUTLARIM ACELEM VAR BAYY

  • Zühre valla sende süpersin o kadarcık vakitte bir çok şey söylemişssin hepside kulağa çok hoş geliyor:) teşekkürler. Seninde Kandilin mubarek olsun canım. Beklerim yine

 23. Iyi aksamlar sitenizi cok begendim basarilarinizin devamini diliyorum. Beni motive ettiniz. Cok fikir sahibisiniz neler basarmissiniz.

  • Sizlerin benim için çok değerli olan destekleri sayesinde azmettim ve elimden geleni yapmaya çalıştım.Sevgili İlkay değerli yorumun beni mutlu etti sağol varaol:)

 24. Merhabalar,
  Öncelikle size hayran kaldığımı söylemek istiyorum ve birçok kişiye yol gösterdiniz.Yalnız aklıma takılan şu ? Bulduğunuz resimler başka sitelerden kopyamı ? Eğer öyle ise bundan dolayı yasal bir sorun çıkmazmı ? Mesela dekupaj resımlerı yayınlıyor arkadaşlar facebokk’tan bazı resimlerin sahipleri dava açıyormuş bu konu hakkında bilgi verirmisiniz
  teşekkürler , çok çok kolay gelsin size

  • Sevgili Nurcan
   Benim sitemde yayımladığım resimler telif hakkı olmayan paylaşıma açık resimler.Eğer site yada blogların gerçek telif hakları varsa yazılı izin alarak yayımlıyor ve kaynak belirtiyorum.Fakat nasıl yapıldığına dair tüm açıklamaları kendim anladığım kadarıyla yazıyorum.Benim sitemdeki içerikleri rahatlıkla face yada diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.Ayrıca güzel iltifatların için çok teşekkürler, beni çok mutlu ettin:)

 25. cok ogretici ozelligi bulunan bu siteyi kurdugunuz iccin zatalinize cok tesekkur ederim sahsim adima konusmak gerekirse cok guzel ogretici ve insanin her yonden kendini yetistirecegi bir site zatalinizi kutlar basarilarinizin devamini dilerim

 26. Merhaba Dilek Hanım,
  Nasılsınız, Karadeniz’imizin mütevazı ve şirin hanımefendisi? Hergün daha bir güzel siteler yapıyorsunuz. Yüzünüzün güzelliği sitelerinize yansımış.
  Ailenizle birlikte, daha uzun yıllar sağlıklı ve barış içinde yaşamanızı temenni ederim.

  • Merhaba Aydın Bey
   İyi niyetiniz,güzel dilekleriniz ve iltifatlarınız için çok teşekkürler:). Bende yeni yılda size sağlıklı,mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerim Çook teşekkürler:)

 27. merhaba bende izmirli vede balık burcuyum…keceden yola cıkarak araştırdığım en iyi……. bilgilere sahip bu siteyi bize sundugun için teşekkür etmek isterim bana .gereğinden cok yardımcı oldu her konuda…keçe işine girişmek istiyorum.. hem vakiti .degerlendirmek hemde ürettiklerimle eşime ve evime destek olabilmek için.. kısacası .sizin bilgilerinizden faydalanmam gereken cok konu olcak gibime geliyor :))ayrıca yeni .blog açtım fakat ilk deme oldugu için acıcası biraz ürkek :)davranıyorum el işlerimi .sergilemem baya vakit alıcak blogumda kendimce bilgiler paylaşmak istiyorum .fakat nereye girsem yasak ibaresi.. halbuki tüm herkezin blog kanaklı bilgileri .resimleri alıntılı iken yasak ibaresi bana hoş gelmiyor.. neyse işin uzun kısası .sayfa bşınızda paylaşabilirsiniz demişsiniz bende sizin sayfanızda begendiğim .konuları siz kaynaklı not olarak paylaşabilirmiyim.. acaba ayrıca bu konudada yeni .ben gibi blogger heveslisi olanlara bilgilendirici ayrıntı ve dip notlara yer .verirseniz bilgilenmek amaçlı öğrenmiş oluruz.. kolay gelsi.

 28. Sizi tebrik ediyorum,işte çağdaş Türk kadını böyle olmalı…İzmir havasını soluyan bir aile olarak sizinle grur duyduk.Başarılarınızın devamını dilerim…

 29. Siteniz güzel yoğun çalışmalarınız ve gayretiniz meyvesini çok güzel vermiş hoş bir site olmuş bende izmirde oturuyorum tesadüf balıklara bakarken siteniz dek geldi çalışmalarınızda başarılar

 30. merhaba dilek hanım kızımın ödevi ile ilgili araştırma yaparken kendimi sizin sitenizde buldum çok başarılı gerçekten tebrik ederim.bu arada sizi tanımamaız amacıyla paylaştıgınız yazınızda eşinizin rize ardeşenli olması dikkatimi çekti benim eşimde rize ardeşenli ve laz akraba olmayalım yoksa:))))

  • Öncelikle sitemi beğenmenize çook mutlu oldum, teşekkürler:).Evet eşim Rize Ardeşenli ve Pirinçlik köyünden.Şu anda bende orda eşimin ailesiyle yaşıyorum.Çocuklarımdan ikisi İMKB ye Oğlumda Alparslana gidiyor.Mailinizdeki soyisminizse banada tanıdık geliyor:)

 31. dilek hanım paylaşımlarınızı gördüm vede çok beyendim atatürkün hayatı resimleri gezdim baktım herşey çok güzel tabikide insan istedikten sonra yapamayacağı hiç bişey yoktur bende web tasarımcısıyım güzel olur tanıtımlar yapmak başarılar dilerim

  • Çok teşekkürler.Bir web tasarımcı olarak sizde iyi bilirsinizki en büyük ödül emek verdiklerinin beğenilmesidir tekrar teşekkürler.

 32. merhaba Dilek hanım.internette dolaşırken tesadüfen sitenize rastladım açıkçası çok şaşırdım.Neden derseniz A dan Z ye hersey var üstelik herseyin yapılışını en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız.genellıkle bu tur sıtelerde sadece alıntı resım olur yapılışı yazılmaz ve tadı damağımda kalıp sadece resımden anlamaya çalışırdım.gerçekten tebrık edıyorum ve lutfen böyle kalın.Aradığım herşeyin fazlasını buldum.ELLERINIZE EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.sevgiler meral

  • Sevgili Meral
   Tamda hasta olduğum sitelerimle yeterince ilgilenemediğim şu zamanlarda canım bir şey yapmak istemiyorken sizin bu motive edici yorumunuz karşısında ne kadar mutlu oldum anlatamam.Sitemdeki içeriklerdede belirtiğim gibi içeriklerim netten ve çok azı benim yaptığım şeyler.Gerçek kaynaklarını bildiklerimin kaynaklarınıda belirtiyorum.Paylaştığım içerikleri ben sitelerden sadece görsel olarak buluyorum fakat resimlerin altına nasıl yapıldıklarını tecrübelerime dayanarak resimlerin altına yazıyorum.Gördüğüm,beğendiğim ve ziyaretçileriminde beğeniceğini ve faydalanabileceğini umduğum şeyleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Bir site yapmak kolaydır fakat insanlara gerçekten faydalı bir site yapabilmek ancak emek ve ziyaretçiye duyulan saygı ile yapılabilinir.Dediğim gibi güzel olanları paylaşmayı ve tüm yazılarını ben yazarak insanlarla bir nevi iletişim kurmayı ,olduğum gibi ben olmayı seviyorum.Bunu görmüş bir ziyaretçi yorumu benim için ne kadar değerli tahmin edemezsiniz.Demekki çabalarım,emeklerim boşa gitmiyor insanlara faydam dokunuyor.Çok teşekkürler güzel yorumunuz için.Bu blogumuda http://mobilyadekorefikirleri.blogspot.com/ inceler ve içeriklerdeki nacizane yorumlarımı okursanız çok sevinirim.Tüm samimiyetimle yazdığım bloktaki tüm yazılarım şahsıma aittir.Okuduktan sonra buraya yorum yazarsanız çok sevinirim.Sağolun. Sevgiler Dilek

 33. Merhaba Dilek Hanım internette sörf yaparken tesadüf sizin sitenize rasladım bu azimli çalışmalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
  Gerçekten harikasınız zoru başarmışsınız.
  Hamit TENDİK

  • Sevgili Hamit bey yorumunuz beni inanın çok sevindirdi,mutlu etti.Şu anda çok mahçub ve mutluyum emeklerimin görülmesi taktir edilmesi elbetteki mutluluk verici.Sizler gibi saygıdeğer nezaketli ziyaretçilerimden böyle güzel motive edici iltifatlar ruhumu okşuyor.Tekrar sağolun.

 34. Hanımefendi azminiz karşısında size hayran kaldık. eşim ve ben.bizim okula giden iki tane çocuğumuz var onlar içinde çok faydalı bir site yapmışsınız. öğrencilerede hitap eden bir site biz velileri çok mutlu etti. teşekkürler

  • Çok teşekkürler sevgili kadir ve gülsüm. her zaman siteme beklerim. daima yeni içerikler ekliyorum. sitemi güncelliyorum.

 35. Merhaba Dilek Hanım,
  Güzel siteler yapıyorsunuz;kutlarım sizi. Ayrıca hemşehrimizin eşi olmanız ve sizinde artık bir laz olduğunuzu kabul ederek gurur duyuyorum. Çocuklarınız çok tatlı ve şeker. Allah bağışlasın.
  Kolay Gelsin.

   • selamlar öncelikle calısmalarınızdan dolayı kutlar basarılar dilerim kendi evimin bi odasını şark odası yapmak istiyodum arastırırken tesadüfen girdim bende iç dekarasyonla ugrasıyorum belki birbirimize bu konuda faydamızda olabilir iyi çalısmalar diliyorum

    • Merhabalar
     İç dekorasyonla ilgili amatör ve Profosyonel çalışmalarınız varsa sitemdeki Dekorasyon bölümünde paylaşmayı çok isterim.

    • Merhabalar
     İç dekorasyonla ilgili amatör ve Profosyonel çalışmalarınız varsa sitemdeki Dekorasyon bölümünde paylaşmayı çok isterim.

4 Trackbacks & Pingbacks

 1. KIZIM MASAL'LA KİN VE İNTİKAM ÜZERİNE SOBETİMİZ - Nazarca.com
 2. BU GECE KARMATE VE LAZLARI KONUŞUYORUM - Nazarca.com
 3. Nazarca.com
 4. EVDE NE YAPARAK PARA KAZANABİLİRİM | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*