ANLATIMLI KOLAY ERKEK YELEK MODELİ

Biz kadınlar olmasak bu erkeklere kışın giyecekleri sıcacık tutan örgü giysileri kim örer,Kiminin Eşi, Kiminin Annesi,Kiminin Kardeşi Yada Nişanlısı Sevdiği.Onlara kıyamaz kışın üşüesin diye onlara Yelek,Kazak,Hırka,Atkı,Bere,Çeşitli Örgülerle Onları Hem Mutlu Eder Hemde Kışın Ayazından Bir Nebzede Olsa Korumaya Çaışırız. Sizde Bu Hanımlardansanız Buyrun Size Anlatımlı Güzel Bir Erkek Yelek Modeli.

Anlatimli-orgu-erkek-yelegi

Örgü Erkek Yeleği

ARKA: 112 ilmek başlanır, 5 cm 2+2 lastik örülüp, 4 sıra düz, 4 sıra ters, 4 sıra düz.. .şeklinde örülmeye başlanır. Beden boyu 42 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+2+1 +1 ilmek kesilir. Beden boyu 65 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 30 ilmek bir defada, omuzlarda kalan 30?ar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN: 63 ilmek başlanır, ön ortasından 3 ilmek (fermuar dikiş yeri) beden boyunca haraşo örülürken, kalan 60 ilmek 5 cm 2+2 lastik örüldükten sonra ön ortasından başlanarak; 3 ilmek haraşo, 12 ilmek düz (diyagramdaki model uygulanır), 3 ilmek haraşo, kalan 45 ilmek; 4 sıra ters, 4 sıra düz?şeklinde örülmeye başlanır. Beden boyu 42 cm örülerek kol evi için bir taraftan 4+3+2+1 +1 ilmek kesilir. Beden boyu 51 cm olduğunda yaka için ön ortasından 12+4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 65 cm de omuzda kalan 30 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOL LASTİKLERİ: Omuzlar dikildikten sonra kol evi etrafından şişe 132 ilmek çıkanlır, 3 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe 146 ilmek çıkanlır, 6 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir, içe kıvrılarak dikilir.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir