YÜZ İÇİN EVDE TONİK NASIL YAPILIRKadınlar yüzyıllardır genç ve güzel görünebilmek için çeşitli çarelere başvurmuşlardır. Özellikle cilt bakımı konusunda çok değişik arayışlar içinde olmuşlardır. Bu arayışlar yüz bakımı konusunda olunca konu daha da hassaslaşır. Çünkü kadınlar en çok yüz bölgelerine bakım uygular.

Evde yüz toniği yapımı

Bu neden ile kendilerine tavsiye edilen yüz bakım uygulamalarına hiçbir zaman hayır demez. Biz de bu konuda bir yüz bakım toniği yapımı önererek yardımcı olmaya çalışacağız. Bu tonik yapımında karbonatın mucizevi etkisinden faydalanacağız. Karbonat içinde bulunan etken maddeler ile bakteri üretimine engel olur ve bakterilere açtığı savaş ile onları öldürür. Bu neden ile kozmetik sanayisi de karbonattan uzak durmaz. Bir su bardağı suyu iyice kaynatın. En yüksek kaynama seviyesine geldikten sonra ocağı kapatın. İyice soğumasını bekleyin.

Tamamen soğuduktan sonra içine bir tatlı kaşığı karbonat atın. Bu karışımı iyice karıştırdıktan bir sprey içine koyun. Sonra gözlerinize pamuk koyun ve sprey ile yüzünüze sıkın. Bir müddet bekledikten sonra yüzünüzü durulayın. Haftada en az iki defa bu uygulamayı tekrarlayın.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5058 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*