YUMURTA KARTONUNDAN ÇİÇEKLER YAPARAK ÇERÇEVELERİ SÜSLEYİNİZ

flowers-eg-carton

Yaz geliyor ve siz evinizin yada odanızın kapısına rengarenk bahar renklerini getirmek istiyorsunuz. Yumurta kartonu kesilip Akrilik boya ile boyandıktan sonra kardondan çember şeklinde kestiğiniz kartona iğneleyin yada yapıştırınız. Karton çiçekler iyice kurumadan kesinlikle yapıştırmayınız aksi taktirde çok çobuk yırtılıp bütün emekleriniz boşa gider. Aynı Yumurta kartonundan yapılan çiçekler ile değişik şeylerde yapabiliriz. Resimdeki örnekte çok güzel kapı çelengi yapmışlar. Siz yine aynı şekilde çiçekler yaparak bu çiçekleri resim çerçevesinin etrafına yapıştırarak hoş bir çerçeve yada Aynanın etrafını neyle süsliyeyim diyorsanız aynanın çevresinede yapıtırabilirsinzi.

flowers-eg-carton (528 x 356)
Yumurtaları içine kırılmasın diye koydukları viyol ile yapılan bu kapı süsüs için üsteki resimdeki gibi çiçekler kesiniz.
flowers-eg-carton-1 (528 x 356)
Kestiğiniz çiçekleri bir fırça yardımı ile Akrilik boya kullanarak boyayınız
flowers-eg-carton-2 (528 x 356)
İyice kuruduktan sonra kullanacağınız alana yapıştırınız. Yine aynı şekilde yumurta kartonundan yapraklar keserek yeşile boyayınız ve onlarıda çiçeklerin aralarına veya altına yapıştırınız.
flowers-eg-carton-3 (357 x 528)
Bazı çiçekler değişik renklerde ikisi iç içe yapıştırılmış dikkat ediniz.

flowers-eg-carton
flowers-eg-carton

Evet kapı süsü bitmiş hali. Dediğim gibi bu tekniği kullanarak aynanızın çevresine,Büyük fotoğrak çerçevesine bu şekilde yapıştırırsanız çok güzel olacaktır

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. YUMURTA KARTONUNDAN MAVİ ÇİÇEKLİ LED IŞIKLI DEKORATİF SÜS | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*