YÖRESEL DANTEL ÖRNEKLERİ

yoresel-danteller

Yöresel Dantel Çeşitleri-2016 Yöresel Dantel ÖrnekleriYöresel Dantel Modelleri-Bu sayfada 77 Adet Dantel Örneği Bulunmaktadır. Her yöreye özgü değişik Motiflerden yapılan Ara Danteller-Köşe Dantelleri,Uç Dantelleri,Yatak odası,Salon Danteli,Vitrin takımı Danteller ve Çarşaf Pike Dantelleri gibi Çok güzel Modellerden seçilmiştir.

Sizlere Mardin yöresine ait İğne Danteli Örnekleri de sunduğum Dantel Resimlerini inceleyerek aradığınız güzel Yöresel Dantel Modelleri bulabilirsiniz.

Ayla Kayan Dantel Modelleri arasında Oval Daire,Yuvarlak ve Kare Sehpa Dantelleri bulunmakta. Resimli Dantel Örnekleri arasında Dantel Müzesinden alınmış çok eski yılların örnekleri olan Sevim Kalyoncu,Ayla Kayan,Gülbahar Benli,Hanife Kayan ve Nesrin Kalyoncunun ördüğü Danteller bulunmaktadır.

1930 Yıllarından kalan günümüze Emanet Tığ Örneği Dantel örnekleri bulunmakta. Sizlere ayrıca Dantel görselleri arasında göreceğiniz Kastamonu yöresine ait El danteli diyebileceğim, Kastamonu El Düğümü Çarşaf Bağlama Modelleri değişik Dantel kültürü sevenlerin ilgisine sunulmuştur.

Anadolu Dantel Kültürü El işleri arasında bir çok Dantel Tekniği bulunmakta olup bunlar Mekik,Firkete,Tığ,El Düğümü,İğne Danteli gibi farklı teknikler bulunuyor. Kastamonu Dantel Tekniği El ile düğüm atılarak yapılır.

Eskilerin Peşkir Dantel Örnekleri diye söylediği Dantel Havlu Kenarları modelleri için farklı Kalp şeklinde halkalı Danteli Dantel çalışmaları arasında en ilginç gelen Kenar danteli olarak görebilirsiniz.

Çarşaf Dantelleri ve Ara Dantel Örnekleri 42 Değişik Çeşitli Dantel Örnekleri için burada bulunan modellere de bakabilirsiniz.

yoresel-danteller
yoresel-danteller

Dantel İplikleri arasında Simli,Orlon,Floş,Pamuklu ve İpek Dantel ipleri kullanılır. Geçmiş yıllarda Dantel işlemek için genelde Beyaz ve Krem renkli Danteller yapılırken artık Renkli iplikler ile örülen Dantel Çeşitlerine bakabilirsiniz. http://www.turklacemuseum.com/
Modellere Tıkladığınızda Daha Büyük olarak İnceleyebilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. TIĞ İŞİ İNCİ BONCUKLU ŞERİT ÖRGÜ VİDEOLU ÖRNEK | Nazarca.com
  2. MUTFAK TAKIMI PEÇETE DANTELLERİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*


Shares