YILDIZ ÇİÇEK GÖRÜNÜMLÜ KEÇE TUTACAKLAR

keceden-yapilan-tutacaklar

Günümüzde her ne kadar tutacak örülmese de fırın eldivenleri kullanılsada ihtiyacımız olduğunda mutfakta havlu,el bezi ne varsa kullanıyoruz. Bizde eski alışkanlıklarımızdan olan tutacaklardan nasıl yapılır araştırdık ve keçe ile tutacak modelleri arasında en beğendiğimiz yıldız şeklinde dekoru olan keçe tutacakta karar verdik.

Bakalım keçe tutacak için hangi melzemeleri kullanmalıyız. Öncelikle orta kalınlıkta keçe 2 ya da 3 renk keçe kumaşlar, bize yuvarlak çizmekte yardımcı olacak iki farklı boyda çay tabağı veya benzer birşey,ip,birit(birit tutacağın sapı için) iğne,makas,ip

Beyaz yuvarlak keçeleri renkli içe arka fon görüntüsü olarak koyacağınız renkli keçelerden yaklaşık 1 santim daha geniş kesmelisiniz. Beyaz keçeleri ortasından 8 dilim olacak şekilde birbirinden ayırmadan resimdeki gibi kesip dikiniz.

Diğer beyaz yuvarlak keçe ile çiçek gibi kestiğiniz beyaz kecenin arasına renkli keçe ve tutacağın sapını koyup dikiniz. Bu arada bir fikrimide söylemek isterim. Bu şekilde yuvarlak keçe motiflerini farklı el işleri içinde kullanabilirsiniz.

Bu yuvarlak keçeleri birbirine dikarek çok güzel bir koltuk örtüsü ya da karyola örtüsü yapabilirsiniz.

keceden-yapilan-tutacaklar
keceden-yapilan-tutacaklar
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*