isimler ve anlamları

Yeni ve Modern Bebek İsimleri

Yeni ve Modern Bebek İsimleri
Bir bebeğe isim seçerken düşünülebilecek birkaç farklı tema vardır aslında. Ebeveynler kişisel özelliklerine ve çocuklarının taşımasını istedikleri özelliklere göre bir tanesine yönelirler. Bu temaların ilki klasik isimlerdir. Klasik isimler genellikle ebeveynlerin aileleri ve kültürleri ile olan bağını yansıtır. Bir diğer tema ise dini isimlerdir. Bugün sadece muhafazakar kesimler değil güzel anlamlı isim arayan pek çok aile bu tür adlarda karar kılmaktadır. Diğer tema ise belki de en popüler olan temadır ve çağımızın sevilen modern isimlerini içerir. Bu isimler özgün olabildiği kadar sık tercih edilen adlar da olabilirler.

Neden Modern İsimler Önerilmektedir?
Modern isimlerin en büyük avantajı çocuğun yaşadığı çağ içerisinde rahat etmesini ve uyum göstermesini

isimler ve anlamları

sağlamasıdır. Bu isimler topluma yabancı değildir ve çoğunun anlamları güzeldir. Üstelik yazılışları ve telaffuzları çok büyük oranda kolaydır. Bu durum günümüzün şartlarında hem iş hem de okul yaşantısında oldukça önemlidir. İsmin zaman içinde kişi ile özleştiği düşünülürse çocuğun sosyal hayatta dahi insanlar üzerinde bıraktığı etki modern bir isimle çok farklı olacaktır. Modern bir isim en temelde modern bir aile ve kişilik izlenimi verecektir. Üstelik modern isimler genellikle zihinde yanlış izlenimler bırakan fonetiğe sahip değildir. Çocuk için dalga geçilebilecek ya da yanlış anlaşılabilecek isimlerin kullanımı çok zor olacaktır. Bu akım içerisinde görülen en büyük hata ise iki isim koymaktır. Bu tercih, küçük yaşlarda kişilik karmaşasına sebep olurken çocuğun geleceğindeki okul, sınav, iş ve resmi işlemlerinde de durumu karmaşıklaştırmaktadır aslında.

Sevilen Yeni ve Modern İsimlere Örnekler
Günümüzün sevilen modern isimlerinden örnek vermek gerekirse, Kız Bebek İsimleri için modern isimler arasında Ada, Alaz, Ayça, Beren, Irmak, Devin, Dilara, Duru, Ece, Eda, Gizem, Hazal, İdil, İrem, Kıvılcım, Melisa, Mine, Naz, Peri ve Su sayılabilir. Tabii ki pek çok başka isim de bulunabilmektedir. Erkek isimleri arasında ise Alp, Anıl, Arda, Ateş, Barış, Batuhan, Berke, Can, Ege, Görkem, Kaan, Kuzey, Mert, Onur, Ozan, Poyraz, Ulaş, Yamaç, sayılabilir. Tabii ki kimi isimler hem kız hem erkek çocuklara uygundur örneğin; Betim, Çınar, Deniz, Güneş, Kayra, Rüzgar, Mercan ve Yankı bunlar arasında sayılabilir. Daha fazlası için www.isimportal.com adresinden isimleri inceleyebilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*