VİDEOLU ANLATILAN SEPET DOKUMA ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞIsepet-dokuma-ornegi
sepet-dokuma-ornegi

Videolu Örgüler-İşte sizlere oldukça şık ve en kolay örülen Örgü Modeli olan Sepet Dokuma Örgü Modeli.Videolu Anlatılan Sepet Örneği bizde Kare Küp Şeker örneği olarak bilinse de yabancılar şeklinden dolayı bu örneğe “How to Knit the Basket Weave Stitch”Basket Dokuma Örgü Deseni adını vermişler.

Kare Düz ve Haraşo ile örülen Bebek örgüleri,Kadın örgü modelleri ve Erkekler için Örgü Kazak,Erkek yeleği veya

sepet-dokuma-ornegi
sepet-dokuma-ornegi

Erkekler için Örgü Süveter olarak ta çok güzel durabilir.

Eğer bu örneği Zigzag Kare şeklinde olan diğer benzer bir modelini görmek isterseniz Buradaki Örgü örme videosu Küp Şeker Örgü Modeli sayfasına bakmanız yeterli.

Sizin için Bugün Paylaştığım diğer Örgü videolu Bataklık Gülü Örgü desenine buradan bakarak örgüler arasında hangisini öreceğinize karar verebilirsiniz.

Türkçe Örgü Modelleri arasından mavi iple örülen Şekli çok benzediği için adı da Deniz Minaresi Örneği olan Arzu hanımın anlatımını yaptığı örgüye buradan bakınız.

Bu örneği ördüğünüz zaman isterseniz Haraşo ve düz sayılarını biraz daha artırarak kareleri daha büyük veya azaltarak daha küçük kareli Ekose örgü modeli gibi örebilirsiniz.

Oldukça uğraştırıcı olur ancak iki renkli örüldüğünde bebekler için örgü modeli olarak çok şirin olabilir.

videolu-anlatimli-sepet-dokuma-orgu-modeli
videolu-anlatimli-sepet-dokuma-orgu-modeli

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5082 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. JAKARLI DOKUMA DESENLİ TÜRKÇE VİDEOLU ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI | Nazarca.com

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*