psikolog yusuf bayalan

Uzman Psikolog Yusuf BAYALAN

Uzman Psikolog Yusuf BAYALAN

Günümüzde birçok alanda birden fazla role bürünmek zorunda olan insanoğlu, zaman zaman bu durumdan yorulabilmekte, iç dünyasını ve yaşadığı sorunları aktaracak, bunlara birlikte çözüm arayacak desteğe ihtiyaç duymaktadır. Psikolojik destek kavramının vuku bulduğu bu evrede kişiler, uzman kişilerden profesyonel destek talep edebilmektedirler. Yaşanan problemin perde arkasının aralanması ve çözüm yollarının netleştirilmesi süreci psikolojik danışmanlık ile mümkün olabilmektedir. Danışan ile danışman arasındaki bu bağ, güvene dayalı bir iletişim sürecidir.

Psikolojik danışmanlığa duyulan ihtiyaç birçok farklı alanla ve konu ile ilgili olabilmektedir. Depresyon, yaşanan travmalar, stres, fobiler bunlardan sadece bir kısmı. Kişiye göre değişmekle birlikte, yetişkin danışmanlığının büyük bir bölümü evlilik ve ilişki başlıkları üzerine yoğunlaşmaktadır.

Destek ihtiyacı hissedilen alan ne olursa olsun, danışman olarak belirlenen psikolog , güvenilir ve uzman bir kişiliğe sahip olmalıdır. Danışan danışman ilişkisini koordine edebilmeli, danışmanlık sürecini empati duygusu ile yürütmelidir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisans, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimi alan Yusuf Bayalan, bireysel psikolojik danışmanlık,

ilişki danışmanlığı ve evlilik danışmanlığı  alanlarında danışmanlık sürecini yürütmektedir. 2003 yılında başladığı mesleğinde 5000’in üzerinde vaka tecrübesine sahip olan Bayalan, kişisel ofisinde danışanlarına hizmet vermektedir. Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve uzmanlaşan Yusuf Bayalan, bireysel ve çift sorunlarınız ve problemleriniz için çözüm yollarını beraber arayıp, başarılı şekilde süreci sonuçlandırabileceğiniz bir uzman psikolog olarak danışanlarına hizmet sunmaktadır.

Profesyonel şekilde psikolojik danışmanlık almak istenildiğinde, danışmanın sahip olduğu yetkinlikler, deneyimi, kariyeri ve özellikle çalışma alanları oldukça önem arz etmektedir. İlişki ve evlilik danışmanlığı alanlarında vaka incelemeleri yapan, kariyerinde ve eğitim hayatında bu alanı önceliklendiren Yusuf

Bayalan, danışmanlık sürecinizi başarılı bir şekilde neticelendirebileceğiniz bir uzman psikologtur. Danışanın sorunlarının sağlıklı biçimde tespit edilmesi, çözüme kavuşturacak hedeflerin konulması ve sonrasında bu hedefler doğrultusunda uygun yöntem ve tekniklerle ilerleme kaydedilmesi, başarılı bir psikolojik danışmanlık sürecinin adımlarıdır. Tamamlanan bu süreçten sonra çıkarımlara ve hedef sonuç bağlamına bakılarak gerekli değerlendirmenin yapılması gereklidir. Danışmanlık sürecinin değişimi hedeflediği unutulmadan, başlangıç ve sonuç arasındaki farklılıklar göz önüne alınmalıdır.

Psikolojik danışmanlık süreci, günümüzde yaşanan psikolojik problemlerle başa çıkma tekniklerinin psikolog tarafından danışana aktarılmasıdır. İlişki danışmanlığı, kişiler arası iletişimi ve ilişkiyi doyum

verici hale getirmektir. Evlilik danışmanlığı ise, evliliği ve evliliğin tüm kısımlarını hem kadın hem de erkek için pozitif değer haline getirmek, tam doyum sağlamayı başarabilme sürecidir.

Uzman Psikolog Yusuf Bayalan; psikolojik danışmanlık, ilişki danışmanlığı ve evlilik danışmanlığı alanlarında çalışmaktadır. Bireysel ya da ailesel problemlerinizi karşılıklı saygı ve yardım etme temeline dayalı biçimde çözüme kavuşturmak, zorlama olmadan sadece sizleri dinleyerek ve kararlarınıza uyumlu olarak başarılı bir danışmanlık süreci geçirmek için Yusuf Bayalan ile görüşebilir, randevu alabilirsiniz.

Uzman Psikolog Yusuf BAYALAN’ın kişisel sitesine ulaşmak için yusufbayalan.com  linkine tıklayabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*