ÜÇGEN KALEMLİK CÜZDAN DİKİLİŞİ

Kalemlik,Cüzdan Canta Yapılışı

Biraz Kumaş Ve ince Elyaf Ve bir Fermuar kullanarak sevimli ve kullanışlı küçük cüzdan çantalar yapabiliriz. Bunların içinde El İşlerimiz İçin Tığ Ve BoncuklarıPulları,Yada Çocuklara Kalemlik Olarak Dahi Kullanabiliriz. Kalemlik Yapmak İçin Kumaş Terciğiniz Farklı Olmalı.

Kalemlik,Cüzdan Canta Yapılışı

Fermuarı Metal Fermuar Olarak Kullanmayın, Fermuarın dikeceğiniz cüzdan kalemliğin boyutlarına uygun olmasına Dikkat Edin.Ana kumaş Astarlık ve Araya ya ince Elyaf Tela Yada yine bir sert kumaşla kalemlik çantanın kalın olmasını sağlayınız.Kalın olduğunda özellikle kalemlik olarak kullanılacaksa iyi olur.

 

Öncelikle Ana kumaşımızı Astar ve Ara Elyafımızı Birleştirip Fermuar Ortada Kalıcak şekilde olsun.Ölçülere Dikkat Ediniz.

 

Ölçüleri alıp resimdeki gibi fermuar kısmı ortaya gelicek şekilde ayarladık.sap kısmınıda araya alarak çantanın bir kenarını diktik fermuarımızı düz yenü alta gelicek şekilde tersten iğneyle tutturuyoruz.

 

Fermuarı her iki tarafada iğneyle tutturuyoruz.

 

Çantanın her iki ynünden fermuarı dikiyoruz.fazlalık uçlarını kesiyoruz.

Fermuarı diktikten sonra, fermuar ortada kalıcak şekilde diğer yan kısmıda dikiyoruz.


Çantamız hazır.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on ÜÇGEN KALEMLİK CÜZDAN DİKİLİŞİ

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*