TUVALET KAĞIDI RULOSUNDAN KARTON FİL YAPIMI

tuvalet-kagidi-rulosundan-fil-yapimi

Boş tuvalet kağıdı rulolarını değerlendirerek çok şirin oyuncak olarak yada çocuğunuzun odasına süs olarak bir fil yapmak isterseniz bu etkinlik tam size göre.Şu şekildede yapabilirsiniz tuvalet kağıdu rulolarını boyamak yerine renkli kartonlardan rulolar yaparakta aynı fili yapabilirsiniz.papercraftsforchildren.com adlı web sitesinde paylaşılmış olan bu güzel fili sizlerede göstermek istedim yapımı biraz detaylıda olsa çok güzel görünüyor emek vermeye ve çocuklarınızı mutlu etmek adına bu emeğe değer diye düşünüyorum.

tuvalet-kagidi-rulosundan-fil-yapimi
tuvalet-kagidi-rulosundan-fil-yapimi

oyuncak-karton-fil-yapma  kartondan-fil  karton-fil-rulodan

Tuvalet kağıdı rulolarını boyayabilir yada resimdeki gibi renkli el işi kağıtlarla kaplayabilirsiniz.4 Adet ruloyu birbirine yapıştırınız yada zımbalayınız.3. resimdeki ince sivri kartonu filin hortumu olarak kullanmışlar

kartondan-hayvan-yapma  rulodan-filkartonla-fil-yapma
Filin hortumu olarak kullanılan kartonu kedi merdiveni şeklinde katlayınız.Bu kuyruğu filin ön kısmına yapıştırınız ve başını oluşturacak bir ruloyuda fil hortumunun olduğu kısma resimdeki gibi yapıştırınız.3.resimdeki uçları saçaklı olarak kesilen kartonuda filin kuyruğu olarak kesip arka kısma yapıştırınız.
fil-kalibi  fil-rulodan

1.Resimdeki gibi iki adet kulak kesiniz ve başını oluşturan rulonun arkasına yapıştırınız.Filin ayaklarını beyaza boyayınız.Gözleri için yalancı oyuncak gözü yada resimdeki gibi siyah beyaz kartonları kesip yapıştırınız.
fil-yapma  fil-rulodan

Filinizin bitmiş şekli resimdeki gibi olacaktır.Kolay gelsin.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*