TÜRKİYE’Yİ SEVENLER LÜTFEN OKUSUNLAR


turkiye-cumhuriyeti

Hepimiz Kardeşiz, Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız Unutmayınız…

Az önce İnternet te sörf yapıp Dubai Ülkesi hakkında makaleler okurken birden Aklıma geldi! Acaba Turkiye.com sitesi var mıdır?  Baktım Türkiye’nin Resmi bir sayfası var mı? yoksa isim hakkı alınmış merak ettim. Turkiye.com sitesine girince bembeyaz bir sayfa çıktı önüme.

Sayfada sadece şunlar yazıyor “turkiye.com Is Under Construction” şaşırdım. merak edip Google çeviri kullanarak ne yazıyormuş anlamak istedim. Orda şu yazıyormuş ” turkiye.com Yapım Aşamasındadır” Sonra jeton düştü!

Yabancılar Türkiye demiyor ki! Onlar Turkey diyor. Hemen turkey.com yazıp sayfaya girdim. Karşıma Headerinde yani Sitenin başlığında harika bir İstanbul Boğaz manzarası olan bir resim çıktı. Fakat sayfada bir gariplik var dı! Benim canım Ülkemin web sitesinin dili İngilizce ! Olabilir dedim. Yabancılar sitede Turkiye ait her bilgiye rahatlıkla İngilizce ulaşabilsinler zorluk çekmesinler diye İngilizce’dir diye  düşündüm.

Dedim mutlaka bir Translator vardır çeviriden Turkey seçerim siteyi incelerim diye. Fakat sitede çeviri yok! Sitenin ana dili Türkçe ama site Türkiye’ye ait Resmi sitesi. E be canım Ülkemin Canım insanları. Yabancılar benim Ülkemin sitesinde rahat , rahat gezerken Ben niye gezmiyeyim. Yinede çok acaipime gitsede sitenin dilini Google çeviriden Türkçeye çevirerek siteyi dolaşmaya başladım.

İnsanın Memleketinin sitesinde dolaşıp Ülkesini çok daha yakından tanıması Onurlandırıyor insanı. Güzel Ülkenle bir kez daha Gurur duyuyorsun.  Bir Webmaster Editör gözüyle baktığımda sitenin tasarımı, İçeriği. Türkiye’yi hakkıyla tanıtabiliyormu diye baktım  her şey harikaydı.

turkiye-cumhuriyeti
turkiye-cumhuriyeti

Aslında sitenin Editörünü çok merak ettim. Kolay değil koca bir Ülkenin Türkiye’nin hakkını verebilmek en doğru şekilde tanıtabilmek o Editör için hem bir Onur hem bir Şeref. Herkese nasip olacak bir Görev değil bence. Webmaster sitenin hakkını vermiş vesselam ellerine yüreğine sağlık.

Bir vatandaş olarak Sitede neler gördün? Neler hissettin? diye soracak olursanız. İlk olarak Eğitim adlı menüyü seçtim karşıma kocaman istanbul erkek lisesinin harika bir  Fotoğrafı çıktı.  Önümde kocaman bir Türkiyeye Hoşgeldiniz yazıyor. Tabi Orjinalinde Welkom Turkey yazıyor.  Ben çeviriciden Türkçe girdim diye öyle görüyorum. Kendimi Gurbetçilerimiz gibi hissettim. Kolay değil İnsanın Ülkesinin memleketinin hasretini çekmesi.

Nasıl ki onlar Türkiye’nin adını bile duyduklarında içleri titrer aynı öyle hissettim.  Eğer Ülkemizin Resmi sitesi değilde Her hangi bir vatandaşın sitesi de olmuş olsa çok Tarafsız bir Editörü olduğu Aşikar. Tarafsızca Haberleri paylaşmış, Ülkeyi tanıtan resim ve bilgiler çok kaliteli son derece Adil, Dürüst ve İyi bir site ile karşıyız.

Bakın Eşşek lik bendeki sitedeki Çeviriyi şimdi fark ettim. Tek kusur o sanıyordum oda benim körlüğüm müş. Mutlaka en doğru bilgiyi, en doğru tarafsız haberleri makaleleri, en güzel tanıtımları güzel Ülkemizi daha yakından tanımak için buradan buyrunuz Turkey.com .

Biraz sitede gördüklerimden bahsedeyim.  Mustafa Kemal Atatürk hakkında Bilgiler.  Türkiye’deki Eğitim,Sağlık, Taşıma,Seyehat,Kültür,Keşfetmek,İş gibi Türkiye hakkındaki bütün bilgi ve haberleri.Mutlaka ziyaret etmelisiniz vesselam.

Gelelim Ülkemizin içinde bulunduğu duruma. Ülkemiz de bildiğiniz gibi kötü olaylar cereyan ediyor. Maalesef ki Dış güçler Türkiye’nin nasıl karıştırılacağını çok iyi biliyor ve ellerindeki kartları ona göre oynuyorlar. Türk insanının hassasiyetini bilen Dış mihraplar bundan faydalanarak Güvenliğimiz için uğraşan hatta bu uğurda şehit olan eşleri dul evlatları öksüz ve yetim kalan Polislerimizi halkın gözünde düşmanmış gibi göstererek sahaya Provokatörlerini salıp ortalığı karıştırıyorlar.

Burada en kötü şey onların bunu yapması değil çünkü onlar Türkiye Cumhuriyetinin ne kadar önemli ve güçlü bir Devlet olduğunu çok iyi biliyorlar ve bizlerde korkuyorlar. Onun için Ülkede kaos çıkarmak için tüm bu olayların olmasını sağlıyorlar. Asıl yanlış olan hassas davranan vatandaşlarımızın bu kirli oyunu görmemesi. Unutmayın ki evimize polis girse, namusumuza biri el uzatsa, biri bize zarar vermeye kalksa “İmdaaat Polisss” diye yardım isteriz.

Tüm bu olaylar karşısında bazı Polisler olayı şahsileştirerek vatandaşa zulm ediyor fakat bu tüm Polislerin öyle olduğu anlamını taşımıyor. Ya da bazı vatandaşlar Kamu mallarına zarar vererek Polislere zarar vermek için çabalıyor bu bütün vatandaşlarımız böyle olduğu anlamına da gelmiyor ,maalesef her zaman ki gibi kurunun yanında yaşta yanıyor. Unutmayınız ki bizler hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız ve bu büyük Ulusun evlatlarıyız.

Hangi Lideri desteklerseniz destekleyiniz, hangi Partiyi tutarsanız tutun, oyunuzu kime verirseniz verin hepimiz Ülkemizi seviyoruz ve hepimiz kardeşiz. Irkçılık yapan kendini Allah’ın yarattığı diğer etnik kökenli kullardan farklı ve üstün gören insanlar zaten insanlıktan nasibini almamıştır.

Etnik kökeniniz ne olursa olsun Laz,Terekeme,Roman,Kürt,Göçmen,Tat,Çerkez,Pomak,Dadaş,Ermeni, Çingen  ne olursanız olun bu topraklarda yaşayan herkes Türkiye vatandaşı  ve Kardeştir.

Çocuklarımızın Düşmanlık olmayan temiz bir ülkede yaşamasını istiyorsanız Ülkemizin Kirli ellerin hedef tahtası haline gelmesine müsade etmeyiniz.  Burada en önemli rol Anne ve Babaların lütfen çocuklarınızın bu gösterilerin içinde bulunmasına müsade etmeyiniz. Başka gençler ve başka Polisler ölmesin.

Sitem de ilk defa bu şekilde Siyasi cümleler içeren bir yazı yazıyorum. Ülkesi ni gerçekten çok seven Türk olduğu ve Türkiye vatandaşı olduğu için gurur duyan bir Anne, bir Kadın ve bir Vatandaş olarak bu düşüncelerimi sizlerle paylaşmayı görev bildim. Hepimiz kardeşiz, hepimiz Türkiye vatandaşı ve Türk’üz benim Göçmen eşimin Laz olması Türk olmadığımız anlamına gelmiyor. Birbirimizi sevmeyi ve anlamayı öğrenmediğimiz sürece daha çok Dış Mihrapların ekmeğine yağ süreriz.

Tüm bu olaylar da çatışmalar da hayatını kaybeden insanlara Allah’tan Rahmet ailelerine baş sağlığı diliyorum.

Lütfen görüşleriniz ne olursa olsun sayfanın altındaki yorum bölümüne yorumunuzu yazınız.

Nazarca.com Dilek Özatmaca Özsoylu

About Admin-Dilek Özatmaca

44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir’li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet’ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz.
Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 Comments on TÜRKİYE’Yİ SEVENLER LÜTFEN OKUSUNLAR

  1. YAŞANAN ÖLÜMLERİN HEPSİ AMA HEPSİ ÇOK ÜZÜCÜ HEPİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN RABBİM AİLELERİNE SABIR VERSİN İNŞAALLAH…
    İNŞAALLAH BİRDAHA BÖYLE ÜZÜCÜ OLAYLAR YAŞAMAYIZ HEPİMİZ KARDEŞİZ…

  2. ŞU AN ÜLKEMİZDE YAŞANAN KARMAŞA ANCAK BU KADAR SADE VE GÜZEL BİR ÜSLUP İLE YAZILABİLİRDİ BEN YAZMAYA KALKSAM BU KADAR DÜZGÜN VE GÜZEL CÜMLELER KURAMAZDIM EMİNİM YAŞANILAN ÇEKİŞMELER ÖYLE ÜZÜCÜ Kİ.
    BÜTÜN İNSANLAR GALEYANA GELİYOR MAALESEF KEŞKE BUNLAR HİÇ YAŞANMASA İDİ…
    BU GÜZEL ANLATIM İÇİN SİZE CANI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYOR VE TEBRİK EDİYORUM…

    • Sevgili Esma Hanım değerli yorumunuz ve insani düşünceleriniz için çok teşekkürler.

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*