TŞORTTEN KIZINIZA ELBİSE DİKİN

TSORTTEN ÇOCUK ELBİSESİ DİKME

Giymediğimiz eşyalarımızı ya ihtiyacı olanlara  veririz, yada biryelerin tozunu alır çöp poşetine atarız .Ben öle yapıyorumda:)ama bundan sonra tişörtlerimide küçük kızlarımıza kat, kat pileli Çok güzel bir elbise yapabiliriz. yapılışını resimlerle tek tek göstermişler. aynı tekniği kullanarak. bizde rahatlıkla yapabiliriz.Kızlar bayılacak bu elbiseye sanki hazır giyim gibi olmuş. buyrun başlıyalım yapmaya.

TSORTTEN ÇOCUK ELBİSESİ DİKME

iki adet tişortümüzden faydalanıyoruz.tişortü resimdeki gibi kesiyoruz.

üsteki resimdeki gibi iki parça kesiyoruz.kırmızı kumaştanda fırfır yapmak için uzun 10 santim eninde şeritler

 

gri kumaşımıza pembe ve kırmızı kumaştan hazırladığımız şeritleri resimdeki gibi dikiyoruz.

elbisenin ön kısmını resimeki gibi eteklre hafif pileler vererek dikiyoruz. elbisenin arkası içinde tşortumuzu resimdeki gibi eşit parçalar kesiyoruz.

elbisenin arka kısmınla ön kısmını omuz ve kollarından dikiyoruz.

1. resim elbisenin arkası, ikinci resim önü. sade olan kısmı ön yapmayı terciğ etmişler isterseniz siz yönlerini farklıda yapabilirsiniz. elbisemiz giyilmeye hazır

 

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on TŞORTTEN KIZINIZA ELBİSE DİKİN

    • Yorumunuza çok sevindim:) Paylaştıklarımın beğenilmesi benii mutlu ediyor.Sevgiler saadet hanım.Site sahibi bir hanım olarak desteklerinizi bekliyorum.yakınlarınıza sitemi tavsiye ederseniz memnun olurum.

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*