.
.

Tığla Battaniye İçin Papatya Örneği Yapılışı


Tığla Battaniye İçin Papatya Örneği Yapılışı

Hamile Olanlar Ve Bebekleri Çok Minik Olanlar Yazdan Başlarlar Yavrularına Kışlık Örgü Giysiler Örmeye.Kışın çok soğuk geçer çocuklaa kış için eldiven,artkı,bere,kazak,tulum,takım,

battaniye,pantolon,patik,elbise daha neler örmeyizki,yeterki onlar üşümesin sıcacık olsun.buyrun bende sizinle battaniye örebileeğiniz papatya tığ işi örneğinin yapılışını veriyorum.

Papatya Örneği Tığ İle Yapılan Örnek Model

4 ml Tığ İle Örüyoruz. Ortayı 3 zincirle başlayıp içine 6adet sıkı trabzan yapıp çevresini dönüyoruz. tekrar 3 zincir yapıp bu sefer 8 trabzanla içini yapıyoruz. böylelkle ortadaki motifi büzmüşoluyoruz.2. sırayı bitirince orda bitirip bu sefer beyaz iple tam ortasından örmeye başlıyoruz.

12 zincir yapıyoruz

resimdeki gibi her yaprakta 12 zincir yapıp örneğin dibinde birleştiriyoruz.

örneğimizin arkadan görünümü.

resimdeki gibi etrafını zincirle bir sıra örüyoruz. fer yaprağın içine iki kıa trabzan yapıyoruz.motifimiz bitti, resimdeki gibi motifleri birleştiriyoruz.

.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Aysel diyor ki:

  Ama bu battaniye verdigi iz resimdekiler ayni degil motifleri siz beyaz yerleri zincirle yaptınız ama resimde zincir kullanılmamış bunda bi gariplik var modellerinin ki daha guzel zincir yerine üstünü almadan sanırım uzatmış ve Batmış bir defada çıkarmış bence oyle ikisi farklı dikkat ederseniz sizde anlarsınız

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu diyor ki:

   Aysel hanım bu Battaniyeyi Rus bir hanım örmüş. Resimdeki modeli o tığla bu şekilde yapmış ama zaten resmide paylaşarak ben böyle ördüm diye göstermiş

 2. necmiye diyor ki:

  mrb, ben bu papatyalı modeli çok beğendim ama bir türlü başlayamıyorum. ortası düz olıuor benim sizinki gibi olmuyo? neden ?

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu diyor ki:

   Ortası düz olmaması için az zincir atıp büzerek yapmanız gerekiyor.Yani ortasını yaptığınızda ortası biterken 2-3 tranzan atlayıp öyle yapınki büzülsün kabarık olsun.

 3. admin diyor ki:

  Handan hanım bu güzel bebek battaniyesi bana ait bir çalışma değil. Fakat sanırım iğne ile dikerek temiz bir dikişle birleştirilmiş gibi görünüyor.

  1. sevilay diyor ki:

   Bence motifler bittikten sonra yeşil kenarlık dönerken birleştirilerek gidiliyor..

 4. handan diyor ki:

  bırlesmeyı nasıl yaptınız.

 5. sevdican diyor ki:

  slm.kafes örneğindeki bebek bahtaniyesi hangi iple örülmesi gerekiyor.bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar sevdican
   Benim sana tavsiyem bebeğininde cildini tahriş etmeyecek olan ,kaliteli bir ip ve battaniyeler için çok uygun Nako Bebe Color iplerinden yada başka markanın bebe örgüsü için tığlık örgü iplerini kullanabilirsin.

 6. yasemin diyor ki:

  Merhaba çok güzel bir model olmuş.sıkı trabzan nedir öğrenebilir miyim?

  1. admin diyor ki:

   Merhabalar Yasemin
   Sıkı trabzandan kastım tığın üzerine zincir almadan aynı kanser örneğindeki gibi zincir işlemi.

BİR YORUM YAZ