TIĞLA BATTANİYE İÇİN PAPATYA ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Hamile Olanlar Ve Bebekleri Çok Minik Olanlar Yazdan Başlarlar Yavrularına Kışlık Örgü Giysiler Örmeye.Kışın çok soğuk geçer çocuklaa kış için eldiven,artkı,bere,kazak,tulum,takım,

battaniye,pantolon,patik,elbise daha neler örmeyizki,yeterki onlar üşümesin sıcacık olsun.buyrun bende sizinle battaniye örebileeğiniz papatya tığ işi örneğinin yapılışını veriyorum.

Papatya Örneği Tığ İle Yapılan Örnek Model

4 ml Tığ İle Örüyoruz. Ortayı 3 zincirle başlayıp içine 6adet sıkı trabzan yapıp çevresini dönüyoruz. tekrar 3 zincir yapıp bu sefer 8 trabzanla içini yapıyoruz. böylelkle ortadaki motifi büzmüşoluyoruz.2. sırayı bitirince orda bitirip bu sefer beyaz iple tam ortasından örmeye başlıyoruz.

12 zincir yapıyoruz

resimdeki gibi her yaprakta 12 zincir yapıp örneğin dibinde birleştiriyoruz.

örneğimizin arkadan görünümü.

resimdeki gibi etrafını zincirle bir sıra örüyoruz. fer yaprağın içine iki kıa trabzan yapıyoruz.motifimiz bitti, resimdeki gibi motifleri birleştiriyoruz.

Translate

Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

42 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 9 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

8 Responses

 1. necmiye diyor ki:

  mrb, ben bu papatyalı modeli çok beğendim ama bir türlü başlayamıyorum. ortası düz olıuor benim sizinki gibi olmuyo? neden ?

  • Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu diyor ki:

   Ortası düz olmaması için az zincir atıp büzerek yapmanız gerekiyor.Yani ortasını yaptığınızda ortası biterken 2-3 tranzan atlayıp öyle yapınki büzülsün kabarık olsun.

 2. admin diyor ki:

  Handan hanım bu güzel bebek battaniyesi bana ait bir çalışma değil. Fakat sanırım iğne ile dikerek temiz bir dikişle birleştirilmiş gibi görünüyor.

 3. handan diyor ki:

  bırlesmeyı nasıl yaptınız.

 4. sevdican diyor ki:

  slm.kafes örneğindeki bebek bahtaniyesi hangi iple örülmesi gerekiyor.bilgilendirirseniz sevinirim.

  • admin diyor ki:

   Merhabalar sevdican
   Benim sana tavsiyem bebeğininde cildini tahriş etmeyecek olan ,kaliteli bir ip ve battaniyeler için çok uygun Nako Bebe Color iplerinden yada başka markanın bebe örgüsü için tığlık örgü iplerini kullanabilirsin.

 5. yasemin diyor ki:

  Merhaba çok güzel bir model olmuş.sıkı trabzan nedir öğrenebilir miyim?

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Yasemin
   Sıkı trabzandan kastım tığın üzerine zincir almadan aynı kanser örneğindeki gibi zincir işlemi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>