TIĞ İŞİ ÖRGÜ TAVŞANLI PEÇETE HALKALARI


tavsan-tis-isli-servis-peceteleri

Tavşan Figürlü Peçete Halkaları

Tavşan şeklinde tığ ile örülmüş olan Peçete halkaları ya da diğer adıyla Peçete Yüzükleri çok şirin ve ilgi çekici. Masalarında hiç bir eksiği olmasını istemeyen hanımlar Servis peçeteleri için böyle sevimli örgü Tavşanlı Peçeteler örebilirler.

Tavşan başı motif Peçete dışında bir çok el işinizde kullanabilirsiniz. Ben farklılığı seven hanımlar için sizlerin beğenisine sundum. Nasıl tığ ile Tavşan örülür resimli açıklamalı olarak görselleri inceleyerek rahatlıkla örebilirsiniz.

Tığ işi bir çok hayvanlı motif nasıl örülür bunun için El İşleri menümüzdeki paylaşımlarımıza göz atabilirsiniz.

Tavşanlı Örgüler özellikle Bebek örgülerinde sıkça kullanılıyor. Tavşanlı Bebek Battaniyesi motifinde gördüğümüz gibi her örgüde çok güzel görünüyor.

Burada Peçete kenarları overlok çekilmiş siz daha temiz çalışmak isterseniz Peçete Kenarına Tığla Kolay Dantel örebilirsiniz.  Balık şeklinde Peçete katlama tekniği yine ilginizi çekebilecek Peçete çalışmalarından bir tanesi

tavsan-tis-isli-servis-peceteleri
tavsan-tis-isli-servis-peceteleri

tavsan-tis-isli-servis-peceteleri-1
8 zincir çekin tığın üzerine ipi dolayıp düz trabzanlar örüp 1. sırayı tamamlayınız. 2. sırada zincirin içine batırarak her zincire bir trabzan örünüz. Tavşanın kulaklarını resimdeki gibi örünüz.
tavsan-tis-isli-servis-peceteleri-2
Kulakları dikiniz.
tavsan-tis-isli-servis-peceteleri-3
göz ve urun için boncuklar ağız için dikiş yöntemi kullanınız.
tavsan-tis-isli-servis-peceteleri-4

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. SERVİS PEÇETESİ NASIL GÜZEL KATLANIR | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*