TENEKE KUTUDAN MAKARALIK YAPILIŞI

İçlerinde Bisküvi,Helva vs satılan şekilli teneke kutuları değerlendirerek makara kutusu,mücevher kutusu,saklama kabı vs yapabiliriz.Bir kaç küçük süsleme hileleriyle inanılmaz güzel kutular elde edebilirsiniz.

makara-kutusu-yapimi
makara-kutusu-yapimi

Kullanacağınız Teneke kutunun altına çapı 1,5 santim olan delikler açınız.Fakat şunu unutmayın bu delikler ince uzun nakış ipleri için sizin makaralarınızın genişliklerini göz önünde bulundurunuz.
 

Açtığımız delikleri çivi vidalara göre genişletiyoruz.

 

Resimdeki gibi çivileri altan takıp içten somunlarını takıp iyice sıkıştırıyoruz

 
Teneke kutuyu süslemek için Eski bir makas,fermuar,makara,dantel,düğme vs kullanıyoruz.Yan taraflara buruşturulmuş tek kat peçete ve dentel,şerit düğme vs yapıştırıyoruz tutkal sürerek.

 
İnce beyaz bir kumaşa bu kaput,Amerikan bezi olabilir.Kutunun kapağının ölçüsüne göre buruşturulmuş peçete yapıştırın üstüne de tek tek fermuar,makas,makara elinizde ne varsa işte.

En son bakır rengi Akrilik boya ile güzelce yapıştırdıklarınızı boyarsanız hem eski bir görünüm olur hem tutkal ve diğer dağınık,kirli görüntüler yok olacaktır.Kumaşın kenarlarından kesip kapağın üstüne yapıştırıyoruz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*