SÜT KUTUSUNDAN KUŞ EVİ KULUBE YAPMA

kulube-ev-yapimi-sut-kutusundan

Karton ya da benzer şeylerden ev yapanları hep evin çatısını nasıl yapması gerektiği konusunda takılıp kalmışlardır. Bugün sizlerle paylaşacağım Meyvesuyu veya Süt kutularından yapılan Kulube şeklinde ev yapılışı projemizde evin çatısının yapılışı en çok dikkatimi çeken nokta oldu. Aslında burdaki Karton kutu ev maketini kış aylarında kulşara yuva olması için yapmışlar. Tabi siz isterseniz aynı amaç için isterseniz kutunun ortasına delik açmadan kapa ve pencere şekilleri oluşturarak ev maketi yapma ödevleriniz içinde kullanabilirsiniz.

Eğer evinizin balkonuna ve ya bahçesine kuşlar için ev koymak isterseniz daha önce sizlerle paylaştığım Yoğurt kabından kuş evi yapılışı ve Süt Kutusundan Kuş Evi Yapımı sayfalarımızı da inceleyebilirsiniz. Gelelim bugünki küçük kulube evimizin maketi nasıl yapılır? Öncelikle malzemelerimizi sıralayalım. Bir adet süt ya da meyvesuyu kutusu, kırtasiyelerden satın alabileceğiniz tek yüzeyi desenli diğer yüzeyi yapışkanlı kağıt veya kendiniz yapıştırıcı kullanarak desenli bir kağıtla kaplayabilirsiniz,Falçata ve ya sivri uçlu bir bıçak, evin çatısı için bir parça oluklu karton ve çatıyı boyamak için akrilik boya.Kolay gelsin.

sut-kutusundan-kulube-ev
sut-kutusundan-kulube-ev

 

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*