SİVRİSİNEK KAŞINTISINI NASIL GEÇER

Sinek Kaşıntısı

SİVRİSİNEK KAŞINTISINI NASIL GEÇİRİRİZ

Sivrisinekler yaz mevsiminin başlagıcıyla beraber bulaşıcı hastalıkları da beraberinde taşıyarak insan oğlunun oldukça rahatsız edici ve bazen ciddi sağlık problemlerine yol açabilen canlılardır. Hemen hemen hepimiz sivrisinek ısırmalarına maruz kalıyoruz ve sonucunda da çekilmez kaşıntı ve alerjik problemlerle karşı karşıya kalıyoruz. İşte tam bu noktada bu kaşınmaların en aza indirgenebilmesi için yapılacak bazı önerilerimiz var.

1. Sivrisinek ısırmalarında en çok başvurulan kısa tedavi yöntemi  asitli yiyeceklerdir. Örneğin; Karpuz  suyunun, ısırığın olduğu bölgeye temas ettirilmesi iyi bir sonuç vereblir.

2. Kaşıntının olduğu bölgeye lokal bir müdahalede bulunmak ve bunun için, Nohut tanesi büyüklüğünde diş macunu sürmek, kaşıntının verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırır ve  serinlik hissini de beraberinde getirir.

3. Aspirin ezilerek toz haline getirilir ve soğuk su ile karıştırılır, elde edilen karışım ısırığın olduğu bölgeye uygulanır. Kaşıntının hafiflediği yada tamamen ortadan kalkması elde edilen iyi sonuçlardan biri olarak kabul edilebilir.

4. Hazırlanan lapa, ince bir zar şeklinde ısırığın olduğu bölgeye sürülerek te sonuç elde etmek mümkündür.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*