ŞİŞE MANTARI VE AHŞAP BONCUK İLE MELEK BEBEK YAPMAK

Kız çocukları bu şişe mantarı,boncuk ve şönilden yapılan bebeği çok seveceklerdir.  Genelde şarap şişelerinin mantar tıpaları olur. Bu mantarı akrilik veya guaj boya ile boyayıp Ahşap boncuk ve bir kaç süsleme ile sevimli bir melek bebek yapılışı. Bakalım nasıl yapmışlar bende resimlerin altına her zamanki gibi anladığım kadarıyla yazayım. Diğer Evde oyuncak yapılışı menüsü için burdan bakınız. İsterseniz kızınıza oyuncak ,isterseniz evinizde melek biblosu olarak dekor amaçlı kullanabilirsiniz.

sise-mantarindan-melek-bebek

sise-mantarindan-melek-bebek-1 sise-mantarindan-melek-bebek-2 sise-mantarindan-melek-bebek-3

Mantarları beyaz renk akrilik veya guaj boya ile boyayın kuruduktan sonra bebeğin başı olarak kullanacağınız ahşap boncukları yapıştırınız. Şerit hazır dantel veya süslü kumaşlarla giysi gibi sarıp yapıştırınız. Karton yada eva kağıdından kanat yapıp yapıştırınız. Bebeğin yüzünü kalemle çizin ve saçlarını bir süre saç örgüsü yaparak kıvırcık olmasını sağladığınız ipleri yapıştırarak yapınız. Şönildenel ve ayaklarını unutmayınız. Şönil,eva kağıdı,boncuk bunları kırtasiyeden temin edebilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*