ŞİŞ OYASI EBRULİ GÖRÜNÜMLÜ TIĞ İŞİ TARİFİ

ebruli-gorunumlu-kum-boncuk-sis-oyasi
ebruli-gorunumlu-kum-boncuk-sis-oyasi

Şiş Oyası Modeli Altınbaşak Oya İpi 21 Numara Tığ ve en küçük Beyaz Kum Boncukları ile yapılan Ebruli görünümlü Kum Boncuklu Oyanın Tarifi Videolu olarak yapılmış İzleyerek öğrenmek isteyenlerin beğenisine sunulmuş.

2 Sıralı Kum Boncuk Oyası Yapımı için Oyanın ilk başından anlatımına gelince ilk kutuya batılır 6 zincir çekilir İlmek uzatılarak Şişe takılır.5-6 numara şiş ya da bir Kalem kullanabilirsiniz.

sis-oyasi-ebruli-gorunumlu-boncuk-oyasi-yapimi
sis-oyasi-ebruli-gorunumlu-boncuk-oyasi-yapimi

Bir önceki zincire tığı tekrar batırın (üzerine ip dolamadan) 1 zincir çekin tekrar ilmeği şişe geçirin. İlk çektiğiniz 6 zincir üzerinden ilmek çıkarıp şişe dolamaya 3 ilmek ile devam etmek için tekrar bir alttaki zincire batın 5 zincir çekin 1 kutu atlayıp diğer kutuya kapatın.

İlk 6 zincir çekildikten sonra o zincir üzerinden 3 ilmek çıkarıldı 4. zincir için 5 zincir çekilip 1 kutu boş bırakılıp diğer kutuya batılıyor.

İlk sıranın ve 2. sıranın yapım aşamaları Örnek Videosu Oya Tarifinde detaylı gösteriliyor. Daha Ağır İncili Çarkıfelek Tığ Oyası için burada ki modeli de inceleyebilirsiniz.

Ebruli Görünümlü Şiş Oyası Videolu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. KAT KAT ÇİÇEKLİ İNCİLİ TIĞ OYASI YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*


Shares