SEVİMLİ YÜZLERİ OLAN SAKSILARIN YAPIMI

sevimli-saksilar

Sizlerde evinizde sevimli saksılar olsun istiyorsanız biraz el becerisi, biraz akrilik boya ile bu şekilde saksılar yapabilirsiniz.Komik suratları olan bu şirin saksılar nasıl yapılır buyrun hep birlikte inceleyelim , bende dilim döndüğünce siz sevgili ziyaretçilerime nasıl yapmışlar anlatayım.

Çocuk şeklindeki ayakları,elleri olan saksı yapımı

sevimli-saksilar

 

Değişik renklerde akrilik boyalar.Arzu ederseniz simli,yaldızlı boyalarda kullanabilirsiniz.Bu işlem ,için altlığı olan kiremit saksılardan almalısınız,yada toprak saksı.Resimde mavi tonları terciğ edilmiş bir saksı görüyorsunuz.Saksının altını ve ağız kısmınıo mavi boyayınız.

   

Koyu mavi boyalar ile şeritler yapınız, bu şeritlerin çevresini beyaz ince akrilik boya ile boyayınız.Resimdeki gibi sevimli bir yüz ifadesi oluşturabilirsiniz.

   

kurşun kalemle çizdiğiniz suratı canlı renkteki akrilik boyalar ile doldurmaya ve çizmeye başlıyoruz.

 

beyaz yaldızlı boyaları kullanarak son rütuşları atabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*