Çarşamba , 23 Nisan 2014

SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Sevdiklerimize Onları Sevdiğimizi Anlatan 3 Boyutlu Harika Kartlar Yapabiliriz. Yapımı Hem Kolay Hemde Çok Güzel Sevgi Kartları.Çocuklarımızla Evde,Hatta Okullarda Rerformans Ödevlerinde Bu Tarz Yaratıcı Kartlar Çocuklarımızın El Becerilerini Geliştirir.Resimli Ve Detaylı Anlatım.Buyrunuz.

Sevgiyi anlatan kart yapimi SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

3 BOTLU KART YAPILIŞI

Sevgiyi anlatan kart yapimi 1 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Üç farklı renkte karton
Makas
Maket bıçağı
Yapıştırıcı
Kalın yazan keçeli bir kalem
Kurşun kalem
Cetvel

Yapılışı:

İki farklı renkte kartonu, fotoğrafta gösterilen boyutlarda kestim. Üçüncü kartonun boyutları önemli değil, çünkü onun içinden kalp şekillerini kesip çıkaracağız.

Sevgiyi anlatan kart yapimi 2 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Açık renkli kartonumun üzerine aşağıdaki çizgileri çizdim. Uzunlukları kenarlarına yazdığım gibi olacak. Dikdörtgenlerin arasındaki boşluklar da hizalı ve simetrik. (Ama siz öyle yapmak zorunda değilsiniz.)

Sevgiyi anlatan kart yapimi 3 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Kırmızı çizgiyle gösterdiğim yerler, dikdörtgen parçaların kat yeri olacak. Fotoğrafta görülen uzunlukları hesaplayarak, kırmızı çizgilerin olduğu yere siz de işaret koyun ve ardından dikdörtgenlerin sadece uzun kenarlarını maket bıçağı ile kesin.

Sevgiyi anlatan kart yapimi 4 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Şimdi işin biraz zor olan kısmı başlıyor. Aşağıdaki fotoğrafta kırmızı çizgi ile gösterilen yerleri içe doğru, yani “vadi” biçiminde katladım. Sarı çizgi ile gösterilen yerleri ise dışa doğru, yani “dağ” biçiminde katladım. (Siyah, kesikli çizgiyi dikkate almayın.)

Sevgiyi anlatan kart yapimi 5 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Bu katlamalar sonucunda şöyle bir şekle sahip olmamız gerekiyor:

Sevgiyi anlatan kart yapimi 6 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Bu üç boyutlu kartımı, fon olarak kestiğim daha büyük karton parçasının üzerine yapıştıracağım. Bunun için büyük kartonun kenarlarından ikişer santim içeride yer alan bir çerçeve çizdim. İçteki üç boyutlu kart, bu çerçevenin içerisine yapıştırılacak. Büyük kartonumu ikiye katladım ve küçük kartımın önce bir yarısına, sonra diğer yarısına yapıştırıcı sürerek çerçevenin içine yapıştırdım:

Sevgiyi anlatan kart yapimi 7 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Sevgiyi anlatan kart yapimi 8 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Sevgiyi anlatan kart yapimi 9 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Kartımın kabası tamamlandı. Artık süslemelere geçebilirim. Bunun için üçüncü renkteki kartonumdan ve diğer kartonların artan kısımlarından değişik şekil ve boyutlarda kalpler kesip çıkardım.

Sevgiyi anlatan kart yapimi10 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞISevgiyi anlatan kart yapimi 11 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Helezon şeklindeki kalbi yapmak için, kartondan çıkardığınız bir kalbi aşağıda gösterilen okların yönünde çizgileri takip ederek kesin (tabi mümkünse benim çizdiğim kadar eğri kesmeyin). Bu helezonlardan iki tane aynı boyutta yapın. Ayrıca üzerine mesajınızı yazmak için de dikdörtgen (veya benimki gibi yamuk) bir parça kesin. Bunun üzerine kalın kaleminizle artık ne isterseniz onu yazın.

kart postal SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Sevgiyi anlatan kart yapimi 150x150 SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Paylaşmak İstermisin?
facebook SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞIlinkedin SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞIpinterest SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞIreddit SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞIdiggit SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞIstumbleupon SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞItwitter SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞIgoogle SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞItumblr SEVGİYİ ANLATAN KART YAPILIŞI

Hakkında Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

40 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 6 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dost Siteler:Facebook-Kapakresmi-Hobiler-Markafem-Yeni Moda Modeller-El İşleri