Resim Bulunamadı

ŞAMPUAN ŞİŞESİNDEN KAPAKLI KALEMLİK YAPILIŞI

 • Sponsor Bağlantılar
  ŞAMPUAN ŞİŞESİNDEN KAPAKLI KALEMLİK YAPILIŞI

  Şampuan şişesinden harika kapaklı bir kalemlik ve iğnelik yapılışı.Atık maddelerden neler yapabiliriz diyorsanız nazarca.com aradığınız,istediğiniz herşeyi bulabileceğiniz potansiyeli yüksek bir hobi ve proje sitesidir.Sizlerle paylaştığım ilginç,işe yarar projelerin nasıl yapıldıklarını elimden geldiğince ben yapmamış dahi olsam hem resimli, hem yazılı ve anlatımlı olarak sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Şampuan şişesini nasıl değerlendiririz?. Kolay Gelsin.

  sampuan-sisesinden-kapakli-kalemlik-yapilisi

  Resimdeki kapaklı kalemlik için aynı marka ve renkte iki adet şampuan şişesinin alt kısımları birleştirilerek kullanılmış.Üst kısımlarından iğnelik yapılmış

  Üsteki kapak olacak bölümü fiyonk şeklindeki kurdelenin duruşu şeklinde kesilmiş ve kapak kısmındaki kenar görüntüsü kurdele ile gizlenmiş.Şampuan şişesini keserken dikkat edin bir taraf yani kapak olacak kısım daha geniş olmalı,kapak kapatıldığında alt kısım üst kısımın içine girerek kötü görüntü engellenmeli.

  Kullanılan iki adet aynı renk ve boydaki şampuan şişeleri.Sizde yine aynı marka ve bu tekniği kullanarak yapabileceğiniz şişeleri tercih etmelisiniz.


  kapağı açık olan kalemliğin alt kısmının düz kesildiği üst kısmında ortadan yırtmaçlı gibi kesilerek alt kısmı içine almasını sağlandığını görüyoruz.Düğmeleri  şişeye dikmişler, siz isterseniz önce düğmelere dikiş dikip sonrada yapıştırabilirsiniz.beyaz sutaşı ve ince şerit kurdele ile alt kısım süslenmiş.Kalemliğin kapak kısmını kırmızı sutaşı ve ekose ince şerit fiyonkla süsleyerek keçe kumaşındanda bebek yüzü oluşturulmuş.

  şişenin boşta kalan kapak kısmınıda iğnelik olarak değerlendirmişler.

  burda keçeden yapılan yüz figürünün detaylarını görüyorsunuz.

  Sponsor Bağlantılar
 • Kimdir? Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

  Dilek Özatmaca-Özsoylu has written 3205 post in this blog.

  41 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 8 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

  3 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
El İşleri -Hobiler-Facebook Kapakresimleri-Moda-