POLAR KUMAŞTAN KIZ ÇOCUKLARINA EVDE ATKI VE BERE DİKİLİŞİ

polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi

Kış tüm soğukluğuyla kapımızı çoktan çaldı. Küçük çocukları olan aileleri çocuklarını nasıl soğuktan hasta olmamaları için  nasıl koruyacakları telaşı çoktan aldı.  Ben internette dolaşırken gördüğüm özellikle kız çocukları için kendinizin evde polar kumaşla dikebileceği Polar takım atkı ve bere nasıl dikilir onu göstereceğim.

Modeldeki sevimli kız çocuğunun üzerindede gördüğünüz gibi Polar atkı ve bere oldukça şık duruyor. Bize gerekli olan malzemeler yaklaşık 1 veya 1.5 metre uzunluğunda 15 santim genişliğinde 6 adet 3 renk polar kumaş.

Bere için öncelikle çocuğunuzun başına uygun ölçülerde atkıda kullandığınız renklerde 3 adet yaklaşık  şerit şeklinde kesilmiş polarları birbirine diktikten sonra bir kenarını katlayarak kullanabilirsiniz.

polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi-1
Evet atkının yapılışına başlıyoruz. Aynı genişlikte ( yaklaşık 15 santim) 3 değişik renkte polar kumaş kesiyoruz. Boyuna gelince ona siz karar veriniz.
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi-2
Kestiğiniz polarları üst üste koyduktan sonra ortadan çift  düz dikiş dikmelisiniz. Dikiş makinanız yoksa çevrenizdeki terzi yada tekstil atölyelerinden dikmelerini isteyebilirsiniz.
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi-3
Ortadaki çift dikişe yaklaşacak şekilde yaklaşık 1 santim aralık bırakarak kesiyoruz.

polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi
polar-kumastan-atkı-ve-bere-yapilisi

Kestiğiniz püskülleri elinizle çekip bıraktığınızda resimdeki gibi kıvırcık olacaktır.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. RESİMLİ AÇIKLAMALI 2014 SAÇ ÖRGÜLÜ BAYAN ATKI MODELİ | Nazarca.com
  2. POLAR İLE ÇİÇEK MİNDER DİKMEK | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*