PLASTİK ŞİŞELERİN DEKORATİF SAKSILARA DÖNÜŞÜMÜ

plastik-siselerle-ozel-saksi-yapma

Sizleri bilmem fakat ben çok severim mutfağımda,mutfak balkonumda süslü güzel ilginç saksıların içinde kendi maydonozumu,nanemi,biberimi, fesleğenimi, taze soğanlarımı kendim yetiştirmeyi çok severim. Taptaze ihtiyacınız olduğu anda elinizin altında organik sebze yetiştirmek inanılmaz keyif verici. Tabi siz isterseniz bu güzel saksının içinde çiçekte yetiştirebilirsiniz. Gördüğünüz gibi Pet,Plastik şişelerden yapılan saksı oldukça dekoratif görünüyor. Buyrun Plastik şişeyle saksı nasıl yapılır görelim.

plastik-siselerle-ozel-saksi-yapma

plastik-siselerle-ozel-saksi-yapma-1

İki adet aynı türde,şekilde şişe kullanılıyor , şişelerin ağız ve ğız kısımları kesiliyor ve ortalarında bir pencere açılarak iki şişe birbirine iyice yapıştırılarak monte ediliyor. Siz yapıştırdıktan sonra zımbalayabilirsinizde. Şişeleri 2 santim kadar iç içe geçirerek yapıştırınki su sızıntısı olmasın.

plastik-siselerle-ozel-saksi-yapma-2

Evet burdada gördüğünüz gibi zımbalanıyor.

plastik-siselerle-ozel-saksi-yapma-3

Şimdi ilk başta kestiğimiz şişelerin kapaklarını çıkarın saksının içinden bunların başının gireceği kadar üç delik açın(ayak hazırlıyoruz) o deliklerden altan şişeleri sokun iç taraftan şişelerin kapağını sıkıca kapatın. Şişelerin ağız kısımlarınıda saksımızın ayakları olarak değerlendirdik. Şişe saksınızı Akrilik su bazlı boyalar yada plastik boyalar ile boyayarak süsleyebilirsiniz.

plastik-siselerle-ozel-saksi-yapma
plastik-siselerle-ozel-saksi-yapma
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 Comments on PLASTİK ŞİŞELERİN DEKORATİF SAKSILARA DÖNÜŞÜMÜ

  1. Yaaaa ama Ben bu siteye bayiliyorum senide cokca tebrik ediyorum dilek abla vallahi cok faydali bilgiler veriyorsun bende Iki cocuk annesiyim :))

    • Eliss bende senin gibi sevimli ve tatlı dilli ziyaretçilerime bayılıyorum:) Bu güzel yorumunla beni mest ettin yüzümü güldürdün Yaradan’da seni güldürsün Gülüm:) yorum için teşekkürler. Benim minikleri burdan görebilirsin fakat sıpalar şimdi daha büyükler geçen yılki resimleri bunlar :)http://nazarca.com/ben-kimim

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*