PLASTİK ŞİŞELERDEN EV DEKORASYONU İÇİN ÇİÇEKLER YAPMAK

Sitemiz de Sizler için En Güzel Örgü Modeller,El İşleri,Lif Modelleri,Danteller,İğne Oyaları,Örgü Videoları,Bebek ve Çocuk Örgüleri,Etamin Örnekleri,Tığ İşi Örgü Modelleri,Yeni Örgü Modelleri, Çeyizlik El İşleri,Havlu Kenarı Modelleri,Yazma Kenarı Modelleri,Mekik Oyaları,


Bebek Battaniye modelleri,bebek yelekleri,Örgü Bayan Yelekleri,Yelek Örnekleri,

Örgü Bayan Yelekleri,Yelek Örnekleri,Yelek Modeli YapılışıEl İşleri Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz plastik şişe diplerinden çiçek yapılışı resimli anlatımı. Evet yine farklı ve güzel bir Plastik şişe etkinliğiyle sizlerleyiz. Bugünki projemizdeki Plastik ,pet şişelerin boşlarını artık atmıyor ve değerlendirerek güzel şık çiçekler yapma zamanı.

Öncelikle şişemizin büyüklüğü yapacağımız çiçeğimizin boyutunu belirlediğini hatırlatmamda fayda var. Bu arada sakın şişeden geri kalanları atmayınız sitemizdeki arama kutusuna Plastik yazdığınızda başka neler neler yapabileceğinizi gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

Plastik şişelerin diplerini 2 santim olacak kadar kesiyoruz. yanlardan aralara küçük kesikler attıktanresimdeki gibi plastiğe şekil vermek için kesiyoruz.

Sonra plastiği rahat şekillendirebilmek için çakmak ya da mumla plastiğin kenarlarını yakarak hem keskinliğini almış hem rahatça şekillendirmiş oluyoruz.


Akrilik ya da guaj boya ile istediğiniz renklerde çiçeklerinizi boyayınız. Çiçeğin ortası için şişenin kalan düz parçalarından faydalanarak yonca yaprakları kesip bunları çiçeğimizin ortasına yapıştırıyoruz. Resimdeki örnekte çuvaldan yapılan bir panonun köşelerini süslemek için kullanmışlar.

diy-home-decor-making-plastic-flowers
diy-home-decor-making-plastic-flowers
Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5227 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*