PLASTİK ŞİŞEDEN MUMLUK ŞAMDAN YAPILIŞI

Plastik Kola Şişesinden Mumluk, Şamdan Yapılışı

Pet ve Plastik şişelerimizi değerlendirmeye devam ediyoruz. şimdide plastik kola ve benzeri şşelerden neler yapabiliriz. daha önce hobi ve öğrencilere adlı menümüzde paylaştım.şimdide şamdan, mumluk yapıyoruz.

Plastik Kola Şişesinden Mumluk, Şamdan Yapılışı

şişenin altını resimdeki gibi kesiyoruz. bize iki adet plastik şişe gerekli ikisinide resimdeki gibi yaprak şeklinde kesiyoruz. bir çakmakla hafifçe plastiği ısıtırsanız hem rahat kıvrılır şekil alır, hemde keskin kenarları yumuşatırsınız.

şişenin ağzını ters çevirip birbirine yapıştırdığımız şişelerden birinin tamortasına yapıştırıyoruz. bunu resimdeki gibimacun yada tutkalla yapabilirsiniz.daha sonra akrilik yada benzeri boya ile boyuyoruz.

Plastik Kola Şişesinden Mumluk, Şamdan Yapılışı

Şamdanımız hazır resimdeki şamdanda şişelerin alt kısımlarını birbirine yapıştırmış siz isterseniz iç içede koyabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Comment on PLASTİK ŞİŞEDEN MUMLUK ŞAMDAN YAPILIŞI

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*