PLASTİK PET ŞİŞEDEN DEKORATİF ŞEKERLİK YAPMA



recycling-plastic-bottles-home-decor-diy

Plastik şişelerle yapılan etkinliklere bugün bir yenisini daha ekliyor ve resimli anlatımda gördüğünüz gibi harika dekoratif bir şekerlik yapıyoruz. Kullanılan malzemeler herkezin evinde bulunabilecek basit malzemeler olduğundan kolayca yapabiliriz. Projede süslemede görsellik katmak ve hoş koku yayması için kahve çekirdeği kullanılmış biz onun yerine pullar,inci,boncuk,düğme vs gibi şeylerde kullanabiliriz.

Öncelikle şişemizin altına yakın bir bölgeden şişeyi ikiye bölüyoruz. Şişenin üst tarafının etek kısmını dalgalı bir şekilde kestikten sonra ince zımpara ile şişeyi zımparalayarak puslu bir görüntü kazanmasını sağlıyoruz. Şişenin dalgalı yaptığımız kenarlarını mum ya da çakmakla yakarak yumuşatıyor hem keskinliğini alıyor hem daha güzel görünmesini sağlıyoruz.

recycling-plastic-bottles-home-decor-diy
recycling-plastic-bottles-home-decor-diy

Şişenin alt kısmının boyu biraz daha küçük olmalı şekerliğin kasesi vazifesi göreceği için.Kenarlarını tırtıklı dişli makasla keserseniz resimdeki gibi hoş görünür. Aynı şekilde şişenin alt tarafınıda zımparalayarak puslu bir görüntüye kavuşturduktan sonra ortasına şişenin ağzı girecek kadar delik açıp şişenin ağzını şişenin dibindeki deliğe sokuyoruz.

Burda olan şişenin alt kısmı şekerliğin üst tarafı oluyor,şişenin üst tarafı ise şekerliğin ayaklarını oluşturuyor görüntü olarak bir kadeği andıran şekerliğinizi resimdeki örnekte olduğu gibi çuval ipleri ya da kurdeleler yapma çiçekler ile süsleyebiliriz.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5076 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*