PLASTİK KAFESTEN BANYO PAPASI YAPILIŞI

plastik-kafesli-paspas-calismasi

Banyonuz için bir paspas almayı düşünüyorsanız, Banyo paspası nasıl yapılır? merak ediyorsanız buyurun burada nasıl kolay paspas yapabilirsiniz görebilirsiniz.

Evinizdeki eskimiş kıyafetlerinizi atmayarak eviniz için kullanışlı şık paspaslar yapıp evinizin dekorasyonu için kullanabilirsiniz.

İnşaat malzemeleri satan dükkanlardan alabileceğiniz delikleri fazla büyük olmayan plastik kafesten papasın boyutunun ne kadar olmasını istiyorsanız o kadar alın.

Atık kumaşlarınızı resimdeki gibi 10 santim boylarında ince şeritler halinde keserek kafesin gözeneklerinden geçirerek sağlam düğümler atarak bu işlemi tüm kafese uygulayınız.

Plastik kafes bulmakta zorluk çekerseniz Nalburiye dükkanlarından Tavuklar için yapılan tel kafeslerden faydalanabilir ya da Tığ ile Kafes ördükten sonra onuda kullanabilirsiniz.

Daha önce sizlere sunduğum farklı bir Paspas yapımın da Çuval Kumaşından Paspas yapıldığını göstermiştim,ona da buradan bakabilirsiniz.

Örgüsüz Paspas yapılışı sayfamız da yine burada kullanılan Pas pas yapma tekniği kullanılmış fakat Penye ip yerine Yün Örgü ipi kullanarak yapmışlar.

plastik-kafesli-paspas-calismasi
plastik-kafesli-paspas-calismasi
plastik-kafesle-banyo-paspasi-yapilisi

Resimdeki Paspas modelinde beyaz havlu kumaşları kullanılmış

Şimdi farklı bir çalışmada daha detaylı görelim.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-5
Penye kumaşları 2 santim genişliğinde uzun şerit haklinde kesin.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-crop
Kestiğiniz penyeler yaklaşık 10-12 santim boyunda olsa kafi. Burada peye ipler çamaşır makinesinde sadece kurutma kullanılarak iplerin içe doğru kıvrılması sağlanmış. Bu işlem yerine elinizle ipi çekiştirerekte yapabilirsiniz.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-3
Kafesten kullanacağınız kadar kesin.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-4
İki deliğin içinden ipi geçirip yukarı taraftan sağlam bir düğüm atın. İşte bu kadar tüm paspası bu şekilde düğümleyeceksiniz.
plastik-kafesten-kolay-dekoratif-paspas-1
Verschiedene Teppichherstellung-Différent fabrication de tapis-Forskellige Tæppe Making-Verschillende Carpet Making

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÇUVAL VE SÜET DERİDEN PASPAS YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*