PLASTİK BARDAKTAN SEPET ŞEKLİNDE ŞEKERLİK YAPILIŞIÇocukların bu faliyeti yapmaktan çok keyif alacaklarını düşündüğüm plastik bardaktan küçük sepetler,şekerlikler nasıl yapılır onu sizlerle paylaşmak istedim.Bu şekerlikleri yurtdışındaki öğrenciler okulda yapmışlar.Bende elimden geldiğince,resimlerden anladığım kadarıyla nasıl yapmışlar sizlere anlatmaya çalışacağım.Fakat gelin görünki sepetin sapı olarak kullandıkları meteryalin adını bilmiyorum:) Fakat kırtasiyelerde satıldığını biliyorum.Pet bardakla baykuş nasıl yapılır

plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi
plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi

plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi-1  plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi-2
Pet bardakları sonunda 2 santim mesafe kalıncaya kadar dilim ,dilim kesmişler.

plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi-3  plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi-4

Sepetin sapı olarak kullanacağınız meteryali zımba makinesi ile zımbalayınız ve 2. resimdeki gibi tersine kıvırarak bir yanndaki şeritin altına geçiriniz.

plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi  plastik-bardaktan-sekerlik-sepet-yapilisi
Şeker ve çiçeklerle süslenmiş bitmiş şekillerini görüyorsunuz.Bu şirin şekerlikleri görünce aklıma ramazan bayramında miniklere el öpmeye gelen çocuklara böyle içinde şeker olan şekerlikleri hediye edebiliriz bu onları çok mutlu eder.Bu arada demeden geçemeyeceğim lütfen çocuklarınızı uyaraın bayramda el öpmeye hiç bir yabancının evine gitmesinler ve asla kimsenin evine girmesinler.Hatırlayacağınız gibi Kayseride 3 küçük yavrumuz bu şekilde katledilmişti.Bende 3 küçük çocuk annesi bir hanım olarak bu olayı sizlere hatırlatmayı ve bu önemli uyarıyı yapma gereği gördüm.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5083 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*