Cuma , 25 Nisan 2014

PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

Pet,Plastik  ve köpük tabaklardan yapılan Kelebek,At,Kaplan,Kardan Adam,Kurbağa,Geyik,Su Aygırı, Balık. Bir çok hayvan ve şeklin yapılması.Bu şekilde sevimli şekiller yaparak çocuk odalarının duvarlarına renk katabilirsiniz.Eminim çocuklarınızda bu şirin Şekil ve hayvanları yapmayı istiyecek size eşlik edicektir.

kopuk tabaktan kelebek PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

kopuk-tabaktan-kelebek YAPILIŞI

Ya renkli olan köpük tabaklardan alın yada Akrilik Guvaj boya benzeri boyalarla kendiniz boyuyarak yapınız.Kelebeğin bedenini keçe kumaşı ile yapmışlar,siz kartonlada yapabilirsiniz.Renkli keçe kumaşlarla kanatlar süslenmiş.

tabak kardanadam yapimi PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

Köpük Tabaktan kardanadam yapılışı

İki adet Plastik yada Köpük ped tabak kullanarak uçlarından birer delik açılıp iple sıkıca bağlanmış, burun için turuncu karton, kulaklık ve Eller içinponpon ve şönil (Şönil kırtasiyerle satılıyor) göz ve ağız için tahta yada keçeli kalem.Boynunada Ekose bir atkı .Güzel olmuş vesselam :)

tabaktan kurbaga PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

Pet tabaktan-kurbaga yapma

Öncelikle tabağın bir yüzünü yeşile boyayınız.tabağı ikiye katlayınız iç taraftan biraz yapıştırınız.göz,ayaklar ve benekler için renkli kartonlar,dili için kırmızıya boyanmış dondurma çubuğu.

tabaktan geyik yapilisi PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

tabaktan-geyik-yapilisi

İki yarım 2 çeyrek plastik tabak kullanılmış. iki yarım tabağı birleştirirken uygun yerlerine kartondan ayak şekli kesip boyuyarak yaptığımız bacakları koymayı unutmayınız.Yapıştırma işlemi kullanabilinir fakat dikilrse daha sağlam olur. Yarım tabaklardan 1 adeti öne diğer 2. si arka yüze sepet gibi içine bişeler konulması için kullanılmış.kulak,bacak,ve kuyruk kartondan, Geyiğin Boynuzları Plastik çatallardan.gözlere kırtasiyelerden alabileceğiniz oyuncak gözü yapıştırınız.Yüz kısmı içinde iki çeyrek tabak birleştirilp iki yanları ağız kısmı açık kalıcak şekilde bırakılarak dikiniz.

kopuk tabaktan su aygiri PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

kopuk-tabaktan-su-aygiri

Yine tabaktan yapılan şirin Dişibir Su Aygırı Tabi siz renklerini farklı,çiçekler yerinede farklışekiller yaparak erkek bir su aygırı ypabilirsiniz birde Papyon yaptınızmı tamam olur.Gelelim resimdeki su aygırının nasıl yapıldığına.Özellikle çocuk odalarına asılanduvar stickerleri vardır hani süngerimsi bir maddeden yapılan aklıma gelmiyor onun adı bugün :) onlarla yada kartondan kulak,çiçek, diş ve burunları yapablirsiniz.

kopuk tabaktan kaplan PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

kopuk-tabaktan-kaplan

Yine yapay plastik yada köpük pet tabak ve renkli kartonlarla yapılmış kaplan.

kopuk tabaktan at PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

kopuk-tabaktan-at

Büyük boy plastik tabaktan yüzün alt kısmını kartondan vücut ve başını yapmışlar.Akrilik Yada Guvaj boya ile tabağı resimdeki gibi boyayınız.

kagit kopuk tabaktan balik 21 PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

kagit-kopuk-tabaktan-balik

Paylaşmak İstermisin?
facebook PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİlinkedin PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİpinterest PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİreddit PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİdiggit PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİstumbleupon PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİtwitter PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİgoogle PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİtumblr PET VE PLASTİK TABAKTAN YAPILAN HAYVAN ŞEKİLLERİ

Hakkında Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

40 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 6 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dost Siteler:Facebook-Kapakresmi-Hobiler-Markafem-Yeni Moda Modeller-El İşleri