PARKE TAŞI DÖŞEME TEKNİĞİ

Kaldırım taşlarını en kolay döşeme tekniği

Biz mi çok geri kaldık yoksa onların buldukları tekniklermi çok ötede bilemedim doğrusu. Akıllının birinin bulduğu bu yöntemi valla hayranlıkla karşıladım. Biz hala kaldırımlara döşenen taşları tek,tek imal edip onları günlerce tek,tek döşetelim. Umarım bu resmi gören bir belediye çalışanı bunu başkanlarına gösterirde bu dahice fikri onlarda uygularlar. Hem zamandan hem paradan tasarruf  edilirse en azından ödediğimiz vergiler boş yere gitmemiş olur. 3 lü olarak tasarlanan  bu parke taşı şekillendirme kalıbını işi bilen bir kaynakçıya yaptırarak aynı sistemi kullanarak sizde bahçenizin yolları ve dekorasyonu için kullanabilirsiniz.

Kaldırım taşlarını en kolay döşeme tekniği
Kaldırım taşlarını en kolay döşeme tekniği
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on PARKE TAŞI DÖŞEME TEKNİĞİ

  1. Bu teknik pratik gibi görünsede pekte pratik değil. Taşların ayrı ayrı imal edilip döşenmesindeki amaç daha sağlam ve stabil olmasıdır, lakin ülkemizde aslına uygun olarak imalat yapılmadığından çabuk deforme olmaktadır. Geçmiş yıllarda yurt dışında bu işin yapılışına tanıklık etmiş idim orada bu taşın döşeneceği zemin önce en az 20 cm sıkıştırılmış ince kum ile tesviye yapılıyor bizde ise sadece 5 cm civarı kum seriliyor “sıkıştırma yok” doğal olarak üzerine döşenen malzeme ne olursa olsun çabuk bozuluyor.

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*