ORTASI 2 KAT ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ MOTİF YAPILIŞI


2-kat-cicekli-tig-motifi-yapimi
2-kat-cicekli-tig-motifi-yapimi

Kare Tığ işi Motif ortası 2 kat çiçekli Tığ işi Motif yapılışı anlatımlı modeli ile videoları izleyen herkesin örneğini çıkarabileceği kolay fakat oldukça şık Bebek Battaniye,Örtü gibi el işleri için oldukça güzel.

Tığ işi Yelek ve Tığ işi Şallar da örneğin kenarlarına yada ara örnek olarak bu motifler ile güzel örgüler yapılır. Kat,kat Çiçekli Tığ Motifi için kullanılan Renklerin uyumu ve Örgüde ki ustalık örneği dağa da güzel kılmış.

Sizin kullanacağınız ip markası ya da tonlarını bilmiyorum fakat bulabilirseniz mutlaka bu renklere yakın renkler

kat-kat-cicekli-tig-isi-motifli-ornek
kat-kat-cicekli-tig-isi-motifli-ornek

bulun.Ortası Çiçekli Kare Motifte Yeşil arka fonda çok yakışırken Ortada kullanılan Taba Rengi muhteşem olmuş.

Bu tarz Motifler daha doğrusu Çiçekli Kare Tığ işi Örgüleri  Bebek Battaniye örneği olarak nasıl durur merak ediyorsanız burada bulunan Mor Çiçekli Battaniye modeline bakabilirsiniz.

Sonbahar Renkleri göz nünde bulundurarak ip seçimi yapılmış olup Yeşil ağacın dallarını Kahverengi Toprağı ortadaki Taba rengi de Solan yaprakları temsil ediyor.

Bugün sizlere sunduğum Örgü Modellerini çok beğenim ve paylaşırken sizlerinde çok beğeneceğinizi güzel şeyler örmek için Örnek arayan arkadaşların aradığı örnek olabilir diye düşündüm.

Bu örneklerden ilki Şiş ile örülen Örgü Modeli olan Nohut Tarlası Örgü Modeli Akşam saatlerinde paylaştığım çok güzel örneklerden.

2 Kat Çiçekli Kare Tığ işi Motif Yapımı

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

3 Trackbacks & Pingbacks

  1. KRALIN ASASI TIĞ İŞİ ÖRNEĞİ BÜYÜK MOTİF | Nazarca.com
  2. ORTASI ÇİÇEKLİ ŞİŞ İŞİ BAYAN PATİK YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU | Nazarca.com
  3. TIĞ İŞİ ÖRGÜ YASTIK KILIFI YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*