ÖRGÜ VE EL İŞİ HOBİLERİNİZ İLE STRESİNİZDEN KURTULUNorgu-bahcem
orgu-bahcem-banner

Hepimizin olmasa bile bir çoğumuzun standart monoton bir yaşam tarzı var işyerimizde harcadığımız vakit sonrasında evde standart akşam yemeği televizyon ve sırasıyla diğerleri… Genellikle kalan boş vaktimizin bir çoğunu da televizyon başında uyuklayarak geçirdiğimiz aşikar. Her gün aynı şeyleri yapıyoruz sırasıyla bir görev gibi vücudumuzu robotlaştırmış bir şekilde görevden göreve koşturmaktan başka ne yapıyoruz.

“Kısacası robot bir hayat yaşıyoruz ! “

Oysaki elbetteki yaşama dair görevlerimizi yerine getirirken kendimizi değerli hissettireceğimiz kaliteli zaman geçireceğimiz hobi ve elişi faliyetlerine de zaman ayırmamız gerekmektedir.Çünkü günlük yaşamın bize getirmiş olduğu iş stresi ve benzeri negatif enerjimizi bu hobileri edinerek üzerimizden atabiliriz.Edineceğimiz hobiler hem bedenimizi hemde ruhumuzu rahatlatacaktır.

Durumu biraz daha farklı ele alırsak son zamanlardaki akıllı telefon çılgınlığından tutun facebook twitter gibi sosyal ağlarda kim kime ne demiş, kim hangi fotoğrafa nasıl bir yorum yapmış gibi zihnimizi yoracak ve beynimizi köreltecek hareketlerden , ve çağımızın hastalığı televizyonda hangi dizi başlayacak gibi şeylerle zaman gibi en değerli varlığımızı boşa tüketiyoruz.Halbuki tüm bunların yerine ruhumuzu ve zihnimizin yorgunluğunu atabileceğimiz tutkulu hobiler edinmiş olsak çok mu kötü olur ? Hem zamanımızı değerli kılmış oluruz hem de kendimize değer katarız.

orgu-bahcem-banner
orgu-bahcem

Peki bunca negatif düşünceden sonra ne söyleyeceğimi merak ediyorsunuz gibi , elbetteki hobilerden bahsedeceğim. Biz bayanlar için özellikle önereceğim hobi dalı örgü ve örgü modelleri http://orgubahcem.com/kategori/orgu-bahcesi olacak neden derseniz örgü ile hem bir şeyler üretmenin hazzını yaşayacaksınız. Hem de her gün yeni bir şey öğrenerek zihninizi gündelik stres ve düşüncelerden uzak tutmuş olacaksınız.Farklı ve değişik örgü teknikleri http://orgubahcem.com/kategori/orguteknikleri öğrenerek kendinizi geliştirip daha üst seviyede örgüler örerek bunları satışa sunabilir veya sevdiklerinizi mutlu edecek küçük hediyeler yapabilirsiniz.Tüm bunların hepsi zihninize mutluluk olarak döneceğinden yıldızınız yükselecektir.

Eğer bir bebeğiniz var ise veya bebekli bir yakın dostunuz arkadaşınız o zaman örgü bulunmaz bir nimettir. Bebek örgü modelleri http://orgubahcem.com/kategori/bebek-orgu-modelleri üzerine yoğunlaşarak çok şık bir bebek yeleği veya bebek patiği örerek, sevdiklerinizi minik hediyeler ile mutlu edebilirsiniz. Tüm bunların hepsi size mutluluk ile döneceğinden daha kaliteli ve mutlu bir hayat sürebilirsiniz.Ve size bulunmaz bir kaynak Örgü Bahçem linklerini verdim bu linklerden örgü ve anlatımlı örgüler hakkında bir çok bilgi edinebilir ve öğrenebilirsiniz.

Elbette bu hobileri çoğaltmak bizlerin elinde kitap okumak, resim yapmak, kendin yap projeleri bularak bunları uygulamak gibi bir çok farklı ve heyecanlı hobi edinebilirsiniz.

Modern yaşama inat örgü hobileri diyorum ve mutlu sağlıklı bir hayat diliyorum.
Kaynak : Örgü Bahçem – http://orgubahcem.com

 

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5066 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*