ÖRGÜ PULLU İPLE 7 ZİNCİRLİ YELPAZE ŞAL MODELİ YAPILIŞI

Sitemiz de Sizler için En Güzel Örgü Modelleri,Lif Modelleri,Danteller,İğne Oyaları,Örgü Videoları,Çocuk Örgüleri,Etamin Örnekleri,Tığ İşi Örgü Modelleri,7-fistikli-pullu-orgu-sal-modeli
7-fistikli-pullu-orgu-sal-modeli
Bebek Battaniye modelleri,bebek yelekleri,Örgü Bayan Yelekleri,Yelek Örnekleri,

Örgü Bayan Yelekleri,Yelek Örnekleri,Yelek Modeli YapılışıEl İşleri Bölümünden Ulaşabilirsiniz.

Güzel bir Salı gecesi güzel Örgü Modelleri paylaşmaya devam ediyoruz. İşte yine Tığla yapılan Şal Modellerinde çok kullanılan Tığ İşi 7 Zincirli Pullu Şal Modeli Yapılışı.

Renkli pullu iple örülen Şal Örneği inanılmaz zarif bir Örgü Modeli. Zarif Abiye örgü Şallar için bu örnek harika olur.

İp kendinden payetli olduğu için 7 Zincirli Şal Örneği olduğundan da daha güzel olmuş. Yine Battaniye,Etol ve Tığ işi Yelekler için çok amaçlı rgü Tığ işi Örneği.

Resimli anlatımlı Pullu Şal yapılışı örneğin nasıl yapıldığını net gsteriyor.Ancak anlatabildiğim kadarı ile biraz rneğin yapılışını yazayım.

Eğer 7 Zincirli Ögü Modelini yapacaksanız mutlaka yumuşak bir örgü ipi kullanın.Böyle Pullu ipler,Yumuşak Angora,Alize ve Noko iplerinden güzel olur.

Örgü Renkli Köprüler adındaki Örgü Bebek Giysileri için harika bir örneği Annelere buradan göstermek isterim. Şiş İşi Bebek Örgüleri için harika bir örgü.

Fıstık Serpintisi Örneği adı kadar ilgi çekici ve çok Güzel Tığ işi Yelek Örneği.Tığ Tekniği ile Yelekler için daha bir çok örneği sitede görebilirsiniz.

Resimli anlatımlı Fantezi Pullu İple daha faklı Tığ işi Örneklerinden yapılan Örgüler çok güzel olur.Çok karışık olmayan Tek mil örülen Etoller içinde güzel olur.


Pullu simli Fantazi İpler ile neler yapılır bazı örnekleri sizler için resimlerin arasında paylaştım.Bu çeşit ipler ile gerçekten Çok Şık şeyler örmüşler.

435 zincir çekin ,aralarında 2 zincirle 145 adet kafes yapınız.Sıra sonunda ipi koparıp tekrar başa dönüyoruz.

İlk kafesin içine  tığın başına 4 kere dolayıp 5 kerede çekerek trabzan yapıyoruz 3 zincir çekip tepesine batıp kiprik

yapıyoruz tekrar 4 kere dolayıp trabzan, üzerine kiprik şeklinde 7 tane yapıyoruz.

2 kutu atlayıp 4 lü fıstık yapıyoruz.

7-fistikli-pullu-orgu-sal-modeli
7-fistikli-pullu-orgu-sal-modeli

Tekrar 2 atlayıp 7 trabzanlı taç yapıyoruz ,sıra sonuna kadar aynı işleme devam edip sıra sonunda ipi koparıp tekrar başa dönüyoruz.

Bu ip koparmak kötü ama modelin hep öne düşmesi için yapacak birşey yok.2. sırada alttaki ilk tacın 4. kirpiğinin üzerine 4 lü fıstık,ilk fıstığın üzerine 7 li taç yaparak sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Her sıranın mantığı bu her sırada fıstıkla başlayıp eksiltme yapmış oluyoruz.Umarım anlatabilmişimdir,yapacak arkadaşlara kolay gelsin.

Resimlere Tıklayıp tek,tek büyük görebilirsiniz.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5228 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*