OLUKLU KARTON MUKAVVADAN MASA ,SEHPA YAPILIŞI


Oluklu karton mukavvalar ve şu kumaşçılardaki kumaşların sarılı olduğu rulo,silindir kartonlarla güzel ve beklenenden çok dayanıklı küçük bir sehpa,massa yapılışı.Resimlerle detaylı bir şekilde sizlere sunduğum bu projenin yapım aşamalarını lütfen dikkatli okuyunuz.Kartondan mobilya tasarımı nasıl olur buna hobi ve Dekorasyon bölümünden göz atabilirsiniz.

oluklu-kartonla-masa-yapimi

 

Öncelikle aynı büyüklükte karton mukavva kesiyoruz.Masanızın yada sehpanızın hangi büyüklükte olmasını istiyorsanız o boyutta olsun.Bir tanesine 1. ve2. resimdeki gibi diklemesine tutkallar ve koli bantlarıyla kartonlar yapıştırıyoruz.

 

Bu şekilde karton yapıştırmanın amacı sehpada sağlamlığı sağlamak.Diğer kartonu kapak olarak üstüne yapıştırınız.

 

kenarları için uzun şerit şeklinde kartonla çevirin sıcak tutkal ile yapıştırınız.Daha sonra falçata ile fazlalıkları keserek temizleyiniz.

 

Komple tüm çevresini kesip düzeltikten sonra bantla sağlamlaştırıyoruz.

 
Sehpa masanızı istediğiniz renklere altını ve yanlarını boyadıktan sonra bacakları monte ediyoruz.Bacaklar için köşe iç kısımlara silindiri koyup çizin ve maket bıçağı ile kesin.

 

Masanın üstünün boyanmış şekli ve bol tutkal yardımı ile bacakları monte edilişi.Bu arada bu bacaklar kumaş sarılı şu uzun boru kartonlardan.


Masamızın son şekli denildiğine göre 85 kg rahatlıkla taşıyabilecek dayanıklıktamış.Kolay Gelsin.

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*