OLUKLU KARTON MUKAVVADAN BİLGİSAYAR MASASI YAPILIŞI


Oluklu karton mukavvalarla yapılan bilgisayar masasını gördüğünüzde kartondan yapıldığına inanmazdınız.Neyse ki yapılışını resimleri ve nasıl kartondan pc masası yapılır detaylı ve resimleriyle sizlere sundum.Karton kullanarak mobilya tasarımı yapımı,Koli kutuları,oluklu mukavva karton ve kolibantı ile masa nasıl yapılır buyrun hep beraber görelin.

oluklu-kartondan-bilgisayar-masasi-yapilisi

 

Resimdeki gibi iki adet üçgen kesiyoruz.Biri diğerinden bir ucu farklı kesilecek.Bu parçalar masanın üstünü oluşturacak..Altaki alçak bölüme pc nin klavyesi konulacak.

 

Üçgenlerin içine diklemesine yer,yer,sık,sık karton yapıştırıyoruz tutkal ve ek olarak yanlarından kolibantıla yapıştırıyoruz.Bu Şekilde yapıldığında çok sağlam oluyor.Kenarlarda görünen yerleri uzun kartonlarla kapatıp bant ile şerit şeklinde sağlamlaştırıp kamufle ediyoruz.

 
Masanın bacaklarınında içine dikleme kare şekilde karton yapıştırıp aynı büyüklükte kapakla kapatıp bundan iki adet bacak yapıyoruz.Aynı zamanda Bilgisayar masasının rafları olacaklar.2. resimde yan yatırılmış monte edilmiş şeklini görüyoruz.Bu Oluklu mukavva kartonlar 3 kat oluyor bilginize.

 

Monteden sonra her tarafını kağıtla kaplıyoruz.Üzerine bir kat boya sürerek nem ve rutubete ayrıca dayanıklı olmasına katkıda bulunacak.

 

En son olarak duvar kağıdı yada tek yüzeyi yapışkanlı kağıtla kaplıyoruz.Arzu ederseniz ahşap görünümü verebilir boyanın üstüne cilada sürebilirsiniz.

 
Bu karton çalışma masasına birde kartondan tabure yapıyoruz.Taburenin bacaklarını masanın bacakları gibi raflı ve kat kat yapınki sağlam olsun.Kolay Gelsin.

2 Comments on OLUKLU KARTON MUKAVVADAN BİLGİSAYAR MASASI YAPILIŞI

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*